cinema.pl Newsy Dnia

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 19:11

Wakacje z Kinem Praha

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wakacje w kinie? To możliwe! Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy JUŻ 3. edycję Wakacji w Kinie Praha, podczas których dzieci wezmą udział w emocjonujących warsztatach połączonych z projekcjami najnowszych bajek na wielkim ekranie! A to wszystko TYLKO za 12zł!

 

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami na 3. edycję Wakacji w Kinie Praha. Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 odbywać się będą poranne projekcje bajek połączone z różnorodnymi warsztatami. Od 29 czerwca do 31 sierpnia pokażemy m.in.: „Minionki”, „W głowie się nie mieści”, „Koko smoko”, „Mały książę”, „Rechotek”, „Ups! Arka odpłynęła”, „Kraina jutra” i wiele, wiele innych! Po projekcjach bajek zapraszamy na udział w fascynujących warsztatach. W programie znajdą się m.in.: warsztaty z filmem i fotografią, Sowaliską – walizką pełnych pomysłów, Małym Geniuszem, Pasjoteką Małego Człowieka, Muzeum Czar PRL i innymi. Gwarantujemy świetną zabawę!

 

Na wszystkie warsztaty obowiązują rezerwacje – ilość miejsc ograniczona!

W programie Wakacji w Kinie Praha pojawią się następujące atrakcje:

Warsztaty z gier planszowych

Gry planszowe od lat cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Jest to świetna rozrywka, która poprzez zabawę uczy logicznego myślenia i pracy w grupie. Podczas warsztatów dzieci zostaną zapoznane z regułami wybranej gry, a następnie zostanie rozegrany turniej, podczas którego zostaną ogłoszeni zwycięzcy. Organizator GRANNA.

Warsztaty kreatywno – edukacyjne

W ramach warsztatów kreatywno – edukacyjnych dzieci będą miały okazję zwiedzić najskrytsze zakamarki świata nauki, zabawy i kreatywnego rozwoju, a także rozwinąć swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez zabawę. Organizator Klub Małego Geniusza.

Artystyczne poniedziałki

Wraz z Fundacją Atelier we wszystkie poniedziałki lipca i sierpnia będziemy wspólnie tworzyć prace plastyczne o tematyce wakacyjno – filmowej. Stworzymy naszych ulubionych bohaterów filmowych, wymyślimy im nowe przygody, a następnie opowiemy je w formie komiksów. Nie zabraknie również opowieści wakacyjnych, opowiedzianych przy pomocy rysunku, malarstwa i kolażu artystycznego. Będzie twórczo, artystycznie, kolorowo i zabawnie! Organizator Fundacja Atelier.

Bezpieczne Wakacje z Kapitanem Wyderką

Warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego przebywania nad wodą. Podczas spotkań dzieci nauczą się jak korzystać z dostępnych środków ratunkowych, takich jak kapok, rzutka, koło ratunkowe, a także dowiedzą się do czego służy gwizdek. Poznają również znaki i tablice ostrzegawcze. Nauczą się prawidłowego postępowania w przypadku, gdy są świadkami wypadku nad wodą lub jego ofiarą. Podczas zajęć mają możliwość poznać techniki i sposoby ratownicze. Spotkają się z policjantami służby wodnej i ratownikami WOPR. Nabyta podczas warsztatów wiedza, ma spowodować, że korzystanie z wody będzie przyjemnością. Organizator Funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego. 

Czar PRL – dzieciństwo minionej epoki

W trakcie warsztatów historycznych wybierzemy się w podróż do przeszłości, która będzie niezapomnianym i pouczającym przeżyciem. Biorąc udział w licznych zabawach, grach i zadaniach poznamy przeszłość naszych rodziców. Organizator Muzeum Czar PRL.

Joga dla dzieci

Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, podczas której dzieci nabywają koordynację ruchu oraz umiejętności koncentracji i poprawnego oddechu. Na poziomie fizycznym joga rozwija zręczność i elastyczność, a także ćwiczy prawidłową postawę ciała. Organizator Joga.ma.

Sowaliska – walizka pełna pomysłów

Sowaliska to pełna pomysłów, entuzjazmu i doświadczenia grupa animacyjna. Podczas wakacyjnych spotkań nie zabraknie zabaw ruchowych, muzycznych a także tych z chustą animacyjną. Dzieci będą również wykonywać małe prace plastyczne i wielkoformatowe działania twórcze. Organizator Sowaliska. 

Teatr ilustracji „Kamishibai”

Podczas warsztatów zabierzemy uczestników w świat baśni, legend i wierszy, które opowiedziane zostaną przy użyciu niepowtarzalnych ilustracji i podkładu instrumentalnego granego na żywo.  Następnie przy użyciu różnych technik plastycznych poruszymy naszą wyobraźnię. Organizator Sasanka Studio.

Naukowe pasje

Nauka może być pasją, a odkrywanie świata jest nią z pewnością! W trakcie naszych zajęć specjaliści z przygotowaniem naukowym i pedagogicznym to przede wszystkim ludzie zafascynowani nauką, którzy pomogą naszym pociechom zrozumieć otaczający je świat. Organizator Pasjoteka Małego Człowieka.

Z Borsukiem bezpieczniej

Poruszymy tematy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, które mogą mieć miejsce w trakcie letniego wypoczynku. Dzieci dowiedzą się o czym należy pamiętać odpoczywając w lesie, w górach i nad wodą. Powtórzymy zasady obowiązujące na drodze i podczas podróży, a także porozmawiamy o prawidłowych zachowaniach w kontakcie z obcą osobą.  Prowadzone zajęcia mają na celu wykształcenie u najmłodszych cech i zachowań, które pozwolą im unikać w przyszłości zagrożeń. Organizator Komenda Stołeczna Policji.

„Nakręceni” - zabawy z filmem i fotografią

Zabawy z taśmą filmową? Poznanie starej i nowej "technologii filmotwórczej"? A może wyprodukowanie prostych animacji? Celem zajęć jest rozbudzenie artystycznych zainteresowań, które pozwolą rozwinąć umiejętności spostrzegawczości. Film to poważna sprawa, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby podejść do niego w sposób nieco bardziej rozrywkowy. Organizator Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci.

 

W letnie niedziele zapraszamy na nasz stały cykl: „Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe”.

 

*Od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00-10.30 odbywać się będą projekcje bajek do wyboru m.in.: 

 

Wakacje w Kinie Praha:

29 czerwca – 31 sierpnia

Ceny biletów: 12 zł - cena dotyczy bajek, które zaczynają się pomiędzy godz.10.00 a 10.30 (od pon. do pt.)

15 zł - „Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe” (niedziela) 

REZERWACJA BILETÓW:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

 

Czytany 888 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 czerwiec 2015 19:13

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama