cinema.pl Newsy Dnia

poniedziałek, 01 lipiec 2024 19:23

RUSZA 13. EDYCJA MFF ON ART - FESTIWALU KINA I SZTUKI!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 5. lipca rozpoczyna się kolejna edycja ON ART, największego festiwalu filmowego poświęconego sztuce. Jest to wydarzenie o wyjątkowej formule, przedstawiające różne aspekty artystycznej twórczości za pomocą filmowego medium. Przez całe lato będzie można zobaczyć aż 40 filmów w 16 miastach w całej Polsce m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi i Szczecinie.

 

Peggy Guggenhaim i jej tajemnicza darowizna; Przybliżenie postaci najbardziej istotnych krytyków ze świata sztuki; Dokument berlińskiego artysty mierzącego się z rzeczywistością skorumpowanego Bangladeszu; a może mroczna animacja o tancerzu baletowym zmagającym się z własną ambicją i problemami psychicznymi? To tylko cztery propozycje z 40 filmów zakwalifikowanych do festiwalu.

Filmy dokumentalne, eksperymentalne, video-arty, teledyski i animacje. Wybrany przez Jury repertuar składa się z filmów różnorodnych pod względem tematyki oraz formy. Będą to dzieła prywatne, refleksyjne, ale i społecznie zaangażowane, dotykające współczesnych problemów. Projekcje będą wyświetlane w różnych lokalizacjach, w tym podczas kin plenerowych, kawiarniach, muzeach i instytucjach kulturalnych.

W ramach Festiwalu będzie można zobaczyć również propozycje filmów dotyczących muzyki i tańca, które są wstępem do odbywającego się w sierpniu w Warszawie pokazu w ramach 3. edycji Festiwalu ON ART - Dance & Music.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Festiwalu (www.onart.eu)

oraz na media społecznościowe (https://www.facebook.com/ onartfestival).

Czytany 79 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 lipiec 2024 20:57

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama