cinema.pl Festiwale

czwartek, 24 sierpień 2023 19:19

PRZEŹROCZA – CZYSTE SZALEŃSTWO – OGŁASZAMY PROGRAM!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na stronie internetowej festiwalu właśnie został zamieszczony program tegorocznej edycji. Przeźrocza pod hasłem „Czyste szaleństwo” odbędą się na przełomie sierpnia i września  (26.08-2.09). W programie szalone projekcje filmowe (m.in. siedmiogodzinne „Szatańskie tango” Béli Tarra), inauguracja sekcji VR a także koncerty,  wydarzenia plenerowe , wystawy i performance. W jury konkursu BŁYSK OKA zasiądą reżyser Kuba Mikurda, filmoznawca Michał Oleszczyk oraz dziennikarka Agnieszka Szydłowska. Nagrodę Filmową Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za klasykę gatunku odbierze Jan Jakub Kolski. Dlaczego „Czyste szaleństwo”? To hasło dominowało w bieżącym roku – w naszych rozmowach o wojnie, polityce, czy możliwościach sztucznej inteligencji. Szaleństwo jednak dla każdego oznacza coś innego i to właśnie zbiór refleksji zmierzających w różnych kierunkach zostanie zaprezentowany, za pomocą obrazu filmowego, podczas 9. edycji festiwalu Przeźrocza. Wydarzenia nie odbędą się jednak wyłącznie w duchu powagi i zadumy – szalonej, dobrej zabawy w kinie i w plenerze też nie zabraknie!

 szczegółowy program: www.przezrocza-festiwal.pl

 Przeźrocza Festiwal Filmowy rokrocznie od 2015 roku przedstawia nowe filmowe nurty, jednocześnie silnie odwołując się do filmowych tradycji. Interdyscyplinarne, dynamiczne wydarzenie nastawione na aktywny odbiór widzów łączy projekcje filmowe z innymi dziedzinami sztuki. Festiwal w nowoczesnej formie wraca do filmowej przeszłości a także poszukuje alternatywnych środków wyrazu wśród nowych twórców. Przeźrocza zapraszają mistrzów polskiego i zagranicznego kina a jednocześnie przedstawiają najnowsze, odważne, nowonurtowe obrazy przełamujące kolejne granice sztuki filmowej.

W programie m.in:

DOKUMENT – nowe polskie kino dokumentalne (konkurs Błysk Oka) i niezależne dokumenty z wybranych kinematografii krajów europejskich

KLASYKA – kino mistrzów, spotkania z twórcami filmów dokumentalnych i fabularnych

AWANGARDA – kino eksperymentalne, poszukujące nowych form wyrazu

Czytany 331 razy Ostatnio zmieniany środa, 29 listopad 2023 12:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama