cinema.pl Festiwale

czwartek, 25 maj 2023 14:43

Emmett Brown – naukowiec-wizjoner motywem przewodnim 21. MFF Tofifest

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Cofamy się do lat 80. XX wieku. Triumfy święci Kino Nowej Przygody, a Robert Zemeckis podąża szlakiem, który w ubiegłej dekadzie bezbłędnie wyznaczyli George Lucas i Steven Spielberg. Dla osób, które posiadały wówczas kolekcję filmowej serii „Powrót do przyszłości” na kasetach VHS, a także dla tych, którzy chcieliby po raz pierwszy przeżyć przygodę podążania krok za krokiem w poszukiwaniu drogi do podróży w czasie, mamy wspaniałą wiadomość.

 

Z radością ogłaszamy, że nieodparta chęć odkrycia nowego i nieograniczona wyobraźnia bohaterów trylogii Roberta Zemeckisa stanowią motyw przewodni tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!

W fikcyjnej postaci niepokornego i wizjonerskiego naukowca Emmetta Browna dostrzegamy bowiem upór i konsekwencję w odkrywaniu nieodkrytego i nazywaniu nienazwanego. Z pewnością towarzyszyła ona wielu spośród naukowców, którzy swoimi osiągnięciami obalali stereotypy i wyznaczali kolejne drogi rozwoju ludzkości. Festiwalowi widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję do obejrzenia wszystkich części „Powrotu do przyszłości” - opowieści o bezgranicznej wyobraźni, międzypokoleniowej przyjaźni i wyjątkowych odkryciach. A to wszystko w zrekonstruowanej wersji na dużym ekranie!

Serdecznie zapraszamy do wyruszenia wspólnie z nami w filmową podróż, wykraczającą daleko poza granice wyobraźni – mówi Kafka Jaworska, dyrektorka festiwalu – tym bardziej, że rok jest szczególny, obchodzimy bowiem 550. rocznicę urodzin wybitnego matematyka, ekonomisty i przede wszystkim astronoma, który „wstrzymał słońce, ruszył ziemię”, a w czasach sobie współczesnych swoim odkryciem zmienił oblicze świata.

21. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze w Toruniu. Widzów zaprosimy na projekcje festiwalowe do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w ruinach Zamku Krzyżackiego.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania, a widzowi pozostawia poszukiwanie drogi do odpowiedzi.

Wszelkie informacje o nadchodzącym festiwalu znajdziecie jak zawsze na stronie internetowej tofifest.pl oraz na naszym profilu facebookowym.
 


Mecenasem MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko – Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel – Hotel Bulwar.

Czytany 238 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 20 sierpień 2023 18:22

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama