cinema.pl Newsy Dnia

czwartek, 11 maj 2023 13:00

Kino CAMERIMAGE w Sieci Kin Studyjnych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Prowadzone przez Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE Kino funkcjonujące w budynku Fundacji Tumult dołączyło do programu Sieci Kin Studyjnych. Tym samym Kino CAMERIMAGE stało się pierwszym w naszym mieście i jednym z zaledwie pięciu kin z naszego województwa biorących udział w tym prestiżowym projekcie.Sieć Kin Studyjnych to inicjatywa mająca na celu promowanie wartościowej twórczości filmowej i wsparcie kin, które na co dzień rywalizować muszą z dużymi koncernami kinowymi. Program stworzony przez Filmotekę Narodową od ponad trzech lat prowadzony jest przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, a jego działalność wspiera finansowo Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dzięki udziałowi w sieci, Kino CAMERIMAGE będzie mogło już w tym sezonie skorzystać z ekskluzywnej oferty filmowych klasyków prezentowanych w kinach studyjnych w związku z setną rocznicą powstania Warner Bros. (m.in. „Wejście smoka”, „Przeminęło z wiatrem”, „Bullit” itp.) oraz niezwykłego programu „Krótka historia polskiego kina”, w ramach którego zobaczyć będzie można najważniejsze dzieła polskiej kinematografii. Uczestnictwo w sieci kin pozwala ubiegać się o dofinansowanie wydarzeń towarzyszących projekcjom kinowym, a także umożliwia pozyskiwanie filmowych nowości na korzystniejszych warunkach rozliczeniowych.

Współpraca między Europejskim Centrum Filmowym CAMERIMAGE a Stowarzyszeniem Kin Studyjnych przypieczętowana została wizytą Prezeski SKS Marleny Gabryszewskiej w Toruniu i oficjalnym podpisaniem dokumentów o przystąpieniu Kina CAMERIMAGE do sieci. Dyrektor ECFC podczas wydarzenia, które miało miejsce w minioną środę zaznaczał, że Kino CAMERIMAGE zyskało nowe możliwości i będzie miało szansę poszerzyć swoją ofertę.

W repertuarze pojawią się filmy, które trudno gdziekolwiek indziej zobaczyć, już dziś zapraszamy na pokazy prezentowane w ramach sieci, wzbogacane niejednokrotnie o prelekcje i wydarzenia towarzyszące. Na pokazy, które będzie można zobaczyć tylko u nas, co wierzymy także będzie budować wyjątkowość tego miejsca.

Wyjątkowość, którą potwierdzała także Prezeska Marlena Gabryszewska, która w Toruniu była już wielokrotnie m.in. w związku z udziałem w Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Myślę, że ta lokalizacja i ten niezwykły budynek lokują Kino CAMERIMAGE w ścisłej czołówce najciekawszych kin i najbardziej niezwykłych przestrzeni kinowych w naszym kraju. Cieszę się, że takie miejsce dołączyło do Programu Sieci Kin Studyjnych.

Już w najbliższym czasie Kino CAMERIMAGE planuje kolejne interesujące wydarzenia, w nadchodzący weekend na ekranie w budynku Fundacji Tumult zobaczyć będzie można filmy z legendą kina – Audrey Hepburn, a już w przyszłym tygodniu, 18 maja czeka nas specjalny pokaz filmu „Bliscy” z udziałem reżysera Grzegorza Jaroszuka oraz aktorki Izabeli Gwizdak i aktora Piotra Żurawskiego. Jeszcze w maju przyjadą do Kina CAMERIMAGE także twórcy filmu „Filip”. 

Czytany 60 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 11 maj 2023 13:07

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama