cinema.pl Newsy Dnia

czwartek, 27 kwiecień 2023 14:40

Festiwal komedii w szlafrokach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 18 sierpnia rusza druga edycja BiG Festivalowski – jedynego takiego Festiwalu Sztuki Pozytywnej w Europie! W dniach 18-20 sierpnia Płock stanie się komediową stolicą Europy – ruszy druga edycja Big Festivalowski.

 

Na oficjalnej stronie wystartowała już przedsprzedaż biletów, które w niższej cenie będą dostępne do 15 maja. Wszystkich fanów jakościowego humoru porwą najlepsi polscy stand-uperzy tacy jak Antoni Syrek-Dąbrowski, Czarek Jurkiewicz, czy Bartek Walos (a to dopiero początek listy!), aktorzy i twórcy świetnie przyjętych komedii („Najmro”, „Kryptonim Polska”, „Moje wspaniałe życie”), serialu „The Office PL” czy znanego warszawskiego Klubu Komediowego. Spotkania z twórcami, sztafeta dubbingowa filmów klasy B, przegląd cringowych reklam, czy komediowego contentu internetowego to tylko część przygotowanych atrakcji!
Goście festiwalu będą mogli obejrzeć najlepsze światowe komedie, zwiedzić Muzeum Memów (drugie na świecie, po odległym Hong-Kongu), wziąć udział w różnorodnych masterclassach i warsztatach, w tym aktorskich, filmowych, improwizacji komediowej czy kursie fotografii ulicznej. W ciągu dnia podniebienia gości zaskoczą gotujące babcie przy Disco Italiano, a wieczorem potuptają do najlepszych DJ-skich setów w Klubie Festivalowskim.

„Chcemy Was zarazić jakościową sztuką pozytywną. Nasz festiwal jest otwarty dla wszystkich. Zapraszamy widzów, amatorów dobrej zabawy i jakościowego humoru, jak i twórców komediowych – zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę uczestnicząc w panelach dyskusyjnych czy specjalnie zaprojektowanych warsztatach tematycznych.” - przekonuje Aleksander Pietrzak – reżyser doskonale przyjętych przez publiczność komedii takich jak „Czarna Owca” czy „Juliusz”, pochodzący z Płocka pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny festiwalu.
Festiwal inspirowany jest kultową komedią „Big Lebowski” autorstwa braci Coen. W trakcie tych trzech dni organizatorzy zaproszą do świata komedii i miękkich emocji, bez sztywnych bankietów i VIP-owskiego traktowania.

Przygotujcie swoje klapki, odświeżcie szlafroki!
Nie wrzucajcie hamulca, a wrzućcie na luz!

Poniżej aftermovie pierwszej edycji z 2022 roku
https://www.youtube.com/watch?v=x278YiGewRk
Oficjalne strony festiwalu:
www.bigfestivalowski.pl
Facebook https://www.facebook.com/bigfestivalowski
Instagram https://www.instagram.com/bigfestivalowski/
Tik Tok https://www.tiktok.com/@big_festivalowski

Czytany 256 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2023 14:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama