cinema.pl Newsy Dnia

piątek, 24 marzec 2023 19:50

PRZEDSTAWIAMY UCZESTNIKÓW DOC LAB POLAND 2023!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

20 projektów zakwalifikowało się do 9. edycji DOC LAB POLAND, największego w Polsce programu skierowanego do dokumentalistów. Wśród filmów na etapie rozwoju lub montażu, które wezmą udział w warsztatach, są nowe projekty reżyserowane przez uznanych i nagradzanych twórców, m.in. Agnieszkę Zwiefkę, Małgorzatę Goliszewską, Edytę Wróblewską , czy Łukasza Czajkę.

Nadal trwa nabór projektów na powiązany z Doc Lab Poland CEDOC MARKET (Central European Documentary Co-Production Market) – jedyny w Polsce międzynarodowy dokumentalny market koprodukcyjny. jak również nabór projektów filmów dokumentalnych z Ukrainy, które wezmą udział w warsztatach i pitchingach DOC LAB POLAND & UKRAINE. Oba wydarzenia odbywają się w ramach KFF Industry podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Aplikować można do końca marca 2023.

DOC LAB POLAND jest organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym i KFF Industry. Kierują nim Adam Ślesicki i Katarzyna Ślesicka. DOC LAB POLAND odbywa się od 2015 roku i jest programem wszechstronnego rozwoju projektów dokumentalnych w atmosferze partnerskiej dyskusji, skierowanym do producentów i reżyserów. Efektem dotychczasowych ośmiu zakończonych edycji jest ponad 190 rozwijanych i prezentowanych projektów, z których powstało już około 80 filmów zdobywających laury na całym świecie.

Wśród projektów, które uczestniczyły w minionych edycjach DOC LAB POLAND są m.in. „Silent Love" Marka Kozakiewicza (m.in. Nagroda dla Najlepszego Polskiego Filmu a także nagroda dla Najlepszego Debiutu na 19. Millennium Docs Against Gravity, Nagroda Telewizji Niemieckiej MDR na Dok Leipzig), „Lombard" Łukasza Kowalskiego (m. in. Grand Prix na 19. Millennium Docs Against Gravity, specjalne wyróżnienie na Athens IFF, Orzeł dla najlepszego polskiego dokumentu), „Lekcja miłości" Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Mateii (m.in. Nagroda Młodych Krytyków i nagroda im. Aleksandra Kamińskiego na Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu), „Spacer z aniołami" Tomasza Wysokińskiego (Złoty Lajkonik na 61. KFF ), „Zwyczajny kraj" Tomasza Wolskiego (Złoty Lajkonik na 60. KFF, nagroda Jury Clinique de Genolier na Vision du Reel), „Wieloryb z Lorino" Macieja Cuske (m.in. Srebrny Lajkonik na 60. KFF), „Ściana cieni" Elizy Kubarskiej (premiera na Hot Docs Canadian International Documentary Festival), „Miłość bezwarunkowa" Rafała Łysaka (Złoty Lajkonik na 58. KFF), „Najbrzydszy samochód świata" Grzegorza Szczepaniaka (Złoty Lajkonik na 57. KFF), „Książę i Dybuk" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego (Nagroda dla Najlepszego Dokumentu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji).

Uczestnicy programu rozwijają swoje projekty w ramach komponentu właściwego etapowi na którym jest ich projekt. Reżyserzy i producenci zakwalifikowani do komponentu Start pracują nad filmami w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć, zaś uczestnicy komponentu Go rozwijają filmy będące w fazie montażu. Autorzy projektów biorących udział w warsztatach będą mieli okazję zaprezentować się przed przedstawicielami branży filmowej podczas wydarzeń KFF Industry w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Reżyserzy i producenci najlepszych projektów mają również szansę na nagrody w postaci grantów finansowych, bonów na usługi postprodukcyjne oraz zaproszeń na najważniejsze europejskie markety koprodukcyjne.

PROJEKTY DOC LAB START 2023


BAŁTYK
reżyseria: Iga Lis
produkcja: Stanisław Zaborowski - Silver Frame

BYTY SUBTELNE
reżyseria: Katarzyna Kural Sadowska
produkcja: Krzysztof Landsberg – Mediabrigade.


DALEJ NIŻ HORYZONT
reżyseria: Maciej Miller
produkcja: Jakub Maj - Maj Film


KOPERNIK ŻYJE!
reżyseria: Łukasz Czajka
produkcja: Ewa Hoffman - ZPR Media

LU
reżyseria: Ewa Chodzicka
produkcja: Helena Fikerová

PIERWSZA JASKÓŁKA
reżyseria: Joanna Rój, Sandro Wysocki,
produkcja: Glib Lukianets - Gogol Film

POCZTÓWKI Z UKRAINY
reżyseria: Tadeusz Chudy
produkcja: Marta Wierzbicka – Smart Films

PRZEPOWIEDNIE DZIDZIANNY
reżyseria: Róża Misztela,
produkcja: Anita Kwiatkowska-Naqvi - Lele Crossmedia Production

ROZDARTE
reżyseria: Katarzyna Piórek
produkcja Marta Dużbabel - Pinot Films.


SCENY RODZINNE
reżyseria: Anu Czerwiński

WSZYSTKO DLA PASJI
reżyseria:  Dorota Migas-Mazur, Hanna Aqvilin
produkcja: Dorota Schleiss - ASF Studio


WŚCIEKLA KURA, CZYLI BAJKA O PODLASIU
reżyseria:  Joanna Deja
produkcja: Maciej Ostatek, Justyna Kluczewska  - Fundacja Raban!

 

PROJEKTY DOC LAB GO 2023

ARIA DI BRAVURA
reżyseria: Małgorzata Goliszewska
produkcja: Wojciech Karubin - Movie Mates sp. Z o. o.

CLAU I ESTRELLA
reżyseria: Paweł Tarasiewicz
produkcja: Paweł Tarasiewicz – Amondo Films.

DOKĄD UMIERAJĄ MALARZE
reżyseria: Michał Pietrak
produkcja: Wiesław Łysakowski - Orient Film

GDY POWIEJE HARMATTAN
reżyseria: Edyta Wróblewska
produkcja: Edyta Wróblewska

MIĘDZY NAMI SĄ SYTUACJE
reżyseria: Michał Szcześniak
produkcja: Joanna Banach – Kosmos Production.

MY SUNNYSIDE
reżyseria: Matylda Kawka
produkcja: Matylda Kawka - Kawka Films


RUNA
reżyseria: Agnieszka Zwiefka
produkcja: Zofia Kujawska, Agnieszka Zwiefka - Chili Productions

TRZY PIEŚNI
reżyseria: Krzysztof Nowicki
produkcja: Justyna Cholewińska - Stowarzyszenie KolorOFFon

W związku z trwającymi nadal naborami, zamieszczamy ważne linki:  

Na CEDOC MARKET (Central European Documentary Co-Production Market)zgłoszeń można dokonać za pośrednictwem formularza:http://doclab.pl/pl_PL/nabor/formularz/ , zaś opis programu jest dostępny na: http://doclab.pl/pl_PL/program/cedoc-market-koprodukcyjny/

Ukraińscy filmowcy mogą przeczytać więcej o DOC LAB POLAND & UKRAINE i zgłosić się do programu na: http://doclab.pl/pl_PL/doc-lab-poland-ukraine/ .

Nabór na oba wydarzenia: 31 Marca

DOC LAB POLAND jest organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego, a Partnerem strategicznym DOC LAB POLAND jest Krakowski Festiwal Filmowy. Zagranicznymi Partnerami są: DOK Leipzig, Institute of Documentary Film Institute z Pragi, IDFA oraz Docudays UA. Dotychczas potwierdzonymi polskimi Partnerami DOC LAB POLAND 2023 są: CANAL+, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki Warszawski Fundusz Filmowy, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Smakjam, Orka, Fixafilm, MX35, Cafe Ole, Warszawski Festiwal Filmowy i American Film Festival. Program został dofinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Patronami medialnymi 9. edycji Doc Lab Poland są:  Film&TVKamera, Magazyn FilmPro, Polish Docs, Magazyn Filmowy SFP, Magazyn Ekrany, Filmowe Centrum Festiwalowe, cinema.pl, siłanauki.pl,

Czytany 510 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 marzec 2023 19:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama