cinema.pl Newsy Dnia

czwartek, 17 marzec 2022 15:59

LEGO Group zabiera w podróż sentymentalną do świata kina

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wyrusz w pełną przygód podróż z nowym zestawem LEGO® Wehikuł czasu z ,,Powrotu do przyszłości’’

 

Fani kina mogą szykować się na wielkie emocje: już wkrótce do sklepów LEGO® trafi projekt jednego z najbardziej intrygujących popkulturowych pojazdów, kultowego samochodu z filmowej trylogii ,,Powrót do przyszłości’’. Nowy zestaw LEGO Wehikuł Czasu, zaprojektowany przez Grupę LEGO we współpracy z Universal Brand Development, to model typu „trzy w jednym”. Dzięki trzem różnym wersjom samochodu do zbudowania, możemy wiernie odtworzyć jego wszystkie filmowe odpowiedniki.  

 

Zestaw LEGO Wehikuł czasu inspirowany jest samochodem DeLorean DMC-12, znanym na całym świecie z serii filmów fantastyczno-naukowych ,,Powrót do przyszłości’’, wytwórni Universal Pictures i Amblin Entertainment. Bogaty zestaw (1856 elementów) pozwala konstruktorom stworzyć ikoniczny pojazd z pierwszej, drugiej lub trzeciej odsłony serii. W skład kompletu wchodzą także minifigurki doktora Emmetta Browna i Marty'ego McFlya.

 

Nowy zestaw pozwala puścić wodze wyobraźni, by wraz z głównymi bohaterami filmu ,,przenieść się’’ w dowolne miejsce i czas. Jednak tym razem budowniczowie będą musieli wybrać, który wehikuł z ,,Powrotu do przyszłości’’ chcą zbudować jako pierwszy - każda wersja wymaga elementów pochodzących z całego zestawu.

 

Na wiernie odtworzone detale z trylogii filmowej składają się tu m.in. koła chowane do trybu lotu, kultowy, podświetlany kondensator strumienia, skrzynka z plutonem, drukowane daty na desce rozdzielczej oraz otwierane do góry drzwi i maska. Ukrytych jest też wiele tzw. easter eggów, w tym deskolotka Marty'ego czy wymienne tablice rejestracyjne. W zestawie znajduje się nawet banan i puszka po konserwach, które zasilają domowy reaktor o nazwie Mr. Fusion (można je zobaczyć pod koniec pierwszej części trylogii).

 

- Od czasu premiery w 1985 r. ,,Powrót do przyszłości’’ pozostaje filmem kultowym, kochanym przez pokolenia fanów na całym świecie - w tym przeze mnie. Świetnie się bawiłem, przeżywając ponownie ulubione momenty z tych trzech filmów podczas swojej sentymentalnej przygody z projektowaniem zestawu – mówi Sven Franic, projektant zestawów LEGO. - Ponadczasowość to cecha, która szczególnie łączy nasze klocki i serię ,,Powrót do przyszłości’’, stąd była dla nas wartością, którą bardzo chcieliśmy uchwycić. Mamy nadzieję, że fani będą czerpać radość z wyścigu w czasie, przeżywanego dzięki temu niezwykłemu zestawowi.

 

By uczcić premierę nowego zestawu, Grupa LEGO zabiera doktora Browna i Marty'ego na jeszcze jedną misję. Głównych bohaterów „Powrotu do przyszłości” zobaczyć można w krótkiej animacji o nazwie ,,Brick to the Future’’, gdzie nieustraszony duet minifigurek LEGO ściga się w czasie, by odzyskać zaginiony kondensator. Produkcję obejrzeć można na stronie LEGO.com/bttf.

 

Firma dołożyła również starań, by podczas tworzenia nowego zestawu powrócić tam, gdzie wszystko się zaczęło - do słynnego studia efektów specjalnych Backlot w Universal Studios (Hollywood), gdzie kręcono ,,Powrót do przyszłości’’. Projektanci zestawu mogli tam sfotografować wehikuły z klocków LEGO na tle oryginalnego DeLoreana, który ,,zagrał’’ w filmowych produkcjach.

 

Nowy zestaw LEGO® Wehikuł czasu z ,,Powrotu do przyszłości’’ będzie dostępny w cenie 749,99 PLN w sklepach stacjonarnych LEGO i na stronie LEGO.com od 1 kwietnia 2022 r.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE: LEGO® BACK TO THE FUTURE TIME MACHINE (10300) 

 

· Wiek - 18+

 

· Wymiary każdego modelu:

 

· Wysokość: ponad 12 cm / 4,5 cala 

 

· Szerokość: 35 cm / 14 cali 

 

· Głębokość: 19 cm / 7,5 cala 

 

· 1 856 elementów

 

· Trzy różne opcje budowania: wybierz, który samochód z filmu ,,Powrót do przyszłości’’ chcesz zbudować jako pierwszy; Przebuduj, aby stworzyć pozostałe wersje (nie można zbudować wszystkich trzech wersji jednocześnie z jednego zestawu)

 

· W zestawie znajdziesz doktora Browna i Marty'ego McFlya w formie minifigurek LEGO 

 

· Wiernie odtworzone szczegóły z trzech filmów to: opony składane do trybu lotu, podświetlany kondensator strumienia, drukowane daty na desce rozdzielczej, otwierane w górę drzwi i maska silnika, deskolotka Marty'ego, wymienne tablice rejestracyjne

 

· W zestawie jest także przednia szyba i element kształtujący przód DeLoreana (nowość w klockach LEGO)

 

· Cena: 749,99 PLN

 

O ,,Powrocie do przyszłości’’

 

Nagrodzeni Oscarem twórcy Robert Zemeckis i Steven Spielberg przedstawiają ,,Powrót do przyszłości’’ - przełomową przygodę, która zapoczątkowała jedną z najbardziej udanych trylogii w historii. Kiedy nastolatek Marty McFly (Michael J. Fox) zostaje przeniesiony do roku 1955 w wehikule czasu DeLorean, stworzonym przez ekscentrycznego doktora Emmetta Browna (Christopher Lloyd), okazuje się, że został wmieszany w wielką intrygę, która może doprowadzić do usunięcia jego przyszłości, a jego samego uwięzić w przeszłości. Dzięki niezwykłym efektom specjalnym, niezapomnianym piosenkom i wartkiej akcji, ,,Powrót do przyszłości’’ to wciąż niezrównana przygoda dla odbiorcy w każdym wieku, która przetrwała próbę czasu.

 

O Grupie LEGO:

 

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić.

 

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.LEGO.com.

 

O UNIVERSAL BRAND DEVELOPMENT:

 

Universal Brand Development wspiera ekspansję własności intelektualnej, franczyzy, postaci i historii NBCUniversal na całym świecie, poprzez innowacyjne produkty fizyczne i cyfrowe, treści i doświadczenia konsumenckie. Oprócz zarządzania markami franczyzowymi, podstawowa działalność Universal Brand Development obejmuje produkty i gry konsumenckie oraz platformy cyfrowe oparte na bogatym portfolio własności intelektualnych firmy, stworzonych przez Universal Pictures, Illumination, DreamWorks Animation oraz NBCUniversal Television and Streaming. Universal Brand Development jest częścią NBCUniversal, spółki zależnej Comcast Corporation. www.universalbranddevelopment.com. 

Czytany 366 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 marzec 2022 16:06

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama