cinema.pl Newsy Dnia

poniedziałek, 07 luty 2022 17:08

Ruszają castingi dla dzieci i młodzieży do „Akademii Pana Kleksa”!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ruszają pierwsze stacjonarne castingi do nowego filmu Macieja Kawulskiego (Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, Jak pokochałam gangstera) na motywach kultowej Akademii Pana Kleksa.

 

Bohaterowie filmów o Kleksie poszukiwani

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 lutego w Bajce Pana Kleksa w Katowicach odbędą się pierwsze stacjonarne castingi dla dzieci i młodzieży do ról w nowym filmie fabularnym na motywach Akademii Pana Kleksa. Poszukiwani są młodzi aktorzy w wieku 8-15 lat, zarówno dziewczynki, jak i chłopcy bez względu na doświadczenie przed kamerą. 

Otwarte castingi są w Polsce rzadkością, dlatego spodziewamy się ogromnego zainteresowania. Chcemy dać szansę każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił w aktorstwie. Dobrze się do tego przygotowaliśmy. Na młode aktorki i aktorów będzie czekało aż 8 ekip filmowych. Planujemy spotkać się z ponad 2000 kandydatów – mówi Maciej Kawulski, reżyser Akademii Pana Kleksa. 

Film wyprodukuje Open Mind Production, natomiast jego koproducentem jest Bajka Pana Kleksa. Dystrybucją w Polsce zajmie się NEXT FILM.

Akademia Pana Kleksa to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. 

Jak wziąć udział w castingu?

Aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo uczestników wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja online na wybrany dzień i godzinę. 

Po zarejestrowaniu na stronie www.bajkapanakleksa.pl uczestnicy otrzymają mailowo wejściówkę oraz sceny do przygotowania. 

Castingi odbędą się 12 i 13 lutego w Bajce Pana Kleksa w Katowicach przy ul. Porcelanowej 23. Potrwają od godz. 10:00 do 19:00. Zapraszamy kandydatów z opiekunem prawnym. 

Adres strony do rejestracji na casting: www.bajkapanakleksa.pl

Czytany 399 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 luty 2022 17:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Reklama