cinema.pl Newsy Dnia

czwartek, 21 październik 2021 16:43

Kilka słów o filmie WOJOWNICZKA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W sieci pojawił się zapowiedź oficjalnego trailera filmu "Wojowniczka", drugiej produkcji piątki pasjonatów spod znaku Amazing Time. Twórcy edukacyjnego filmu przeciw dopalaczom "Ku Przestrodze" tym razem tworzą projekt na dużo większą skalę. Reżyserami jest duet Martyna Rejent i Łukasz Powaga.

 

Kilka słów o filmie WOJOWNICZKAWojowniczka, to film o ....

MARTYNA: ... o traumie która miała wpływ na długie lata życia naszej bohaterki o sytuacji która zmieniła jej całe dotychczasowe życie oraz postrzeganie świata. Wojowniczka to film o ludzkiej tragedii o cichym wołaniu o pomoc to również film o sporcie konkretnie o MMA.

ŁUKASZ: Jest to dość mocne kino, które zmusi widza do refleksji, dramat obyczajowy z elementami filmu o sporcie. Tak naprawdę będzie to kino dla każdego dorosłego widza, bo każdy znajdzie w tym filmie coś dla siebie.

Dlaczego podjeliście się opowiedzieć o Patrycji, a tym samym o sporcie?

ŁUKASZ: Film nie jest o Patrycji, Patrycja odgrywa w nim główną rolę wcielając się w naszą bohaterkę Karolinę. Natomiast sama fabuła nie ma nic wspólnego z Patrycją czy z jej życiem.

MARTYNA: Warto zauważyć, że tak film jest o sporcie, ale troszkę jak by na drugim planie bo zdecydowanie historia jest ludzkim dramatem a nie obrazem typowo sportowym czy o sportowych sukcesach powiedziała bym nawet że wręcz przeciwnie.

Ostatnio oglądałam NIEZWYCIĘŻONA z JJ i przyznam otoczka wokół tego sportu zrobiła na mnie wrażenie. jakie wy macie oczekiwania, czy film jest tylko dla fanów tego sportu?

MARTYNA- zdecydowanie nie film jest dla każdej osoby pełnoletniej i każdy znajdzie w nim coś dla siebie niezależnie czy jesteś fanem MMA czy nie.

ŁUKASZ- każda para obejrzy ten film nie nudząc się bo i kobieta i mężczyzna i też fan MMA powinien być zadowolony chodź nie ukrywamy że gdzieś tam w tle jest ukryte piękno tego sportu. W filmie znajdzie się i dramat i sensacja i MMA :)

Co było najtrudniejsze przy tej produkcji? 

Jak wyglądał podział obowiązków w waszej grupie Amazing Time?

MARTYNA- zdecydowanie największym problemem okazała się pandemia która dotknęła bezpośrednio nasz plan zdjęcia były przerywane dwa czy nawet trzy razy i to na długi czas co wiele komplikowało na szczęście udało się ukończyć projekt.

ŁUKASZ- dobrze że jest nas pięcioro bo to dużo ułatwia jeżeli chodzi o podział obowiązków to cała piątka tworzyła ten scenariusz naprawdę długimi godzinami i to zdecydowanie wspólne dzieło. Wszyscy też pilnowaliśmy żeby wszystko się udało i każdy włożył w ten projekt sporo serca. Jeżeli chodzi o podział indywidualny to Andrzej Kościelski zajął się choreografią scen walki jak i ich reżyserią wspierał nas tak że wiedza życiowa na planie, Michał Fret pełnił funkcję kierownika planu w zasadzie człowieka od wszystkiego teraz również nadzoruje montaż, Artur Głuchowski jest odpowiedzialny za stronę biznesową to w dużej mierze dzięki jego dzialanią projekt został zrealizowany, rasowy producent Martyna i Ja zajęliśmy się reżyserią i logistyką. 

Kogo, poza Patrycją, zobaczymy na ekranie?

MARTYNA - Zobaczymy znanych już szerszej publiczności Dominika Dąbrowskiego, Ilonę Lewandowską, Krzysztofa Dylaka czy Łukasza Drewniaka młode i utalentowane Ale Szkudlarek oraz Amelię Pyżalską.

Naszych Amazingowych łobuzów którzy wcielili się też w znaczące dla produkcji rolę czyli Andrzeja Kościelskiego, Michała Freta i Artura Głuchowskiego.

ŁUKASZ: ... oraz zawodniczki jak Klaudia Sygula, Anita Bekus czy Vira Zykova utalentowanych I Huberta Lottę, Ion Surdu i Michała Mulczyńskiego dobrze znanego w świecie MMA Macieja Gajewskiego nie jesteśmy wstanie wymienić wszystkich.

Kiedy premiera? I jakie dalsze plany bo jest to wasz pierwszy projekt fabularny ale mam nadzieję że nie ostatni?

MARTYNA: Dokładną datę premiery poznamy w grudniu, ale będzie to na pewno pierwszy kwartał 2022. 

ŁUKASZ- Pierwszy i zdecydowanie nie ostatni już powoli rozpoczynamy pierwsze przymiarki do kolejnego filmu ale nie wyprzedzamy faktów.

 

Link do klipu Wojowniczka (teledysk i piosenka)

 

https://youtu.be/kfwWrSg-shI

Czytany 2006 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 październik 2021 17:26

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama