cinema.pl Wywiady

wtorek, 20 lipiec 2021 22:54

"Titane” to nie koniec dobrych wiadomości

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nagrodzona Złotą Palmą Titane to nie jedyna perła z festiwalu w Cannes, która już w sierpniu trafi na ekrany wrocławskich kin. Oprócz znakomitego dzieła Julii Ducournau i ujawnionych w zeszłym tygodniu filmów Apichatponga Weerasethakula (Memoria), Jacquesa Audiarda (Paryż, 13 dzielnica) oraz Asghara Farhadiego (Bohater), widzowie i widzki 21.

 

Nowych Horyzontów zobaczą także najnowsze produkcje Kiriła Serebrennikowa – Gorączka, Nanniego Morettiego – Trzy piętra, Valdimara Jóhanssona – Lamb, a także Mii Hansen-Løve – Wyspa Bergmana. Pełny program tegorocznych Nowych Horyzontów zaprezentujemy 3 sierpnia, dzień później rozpocznie się sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne, w ramach których będzie można zobaczyć najważniejsze tytuły z Cannes.

Znany z Lata (MFF Cannes i MFF Nowe Horyzonty 2018) Kirił Serebrennikow powraca z adaptacją nagradzanej książki Aleksieja Salnikowa o dysfunkcyjnej rodzinie, której członkowie utknęli razem wskutek pandemii tajemniczego wirusa. Fascynujące spojrzenie na post-sowiecką Rosję oczami jednego z najbardziej wyrazistych reżyserów współczesnego kina (dystrybucja w Polsce: Gutek Film).

Gwiazdy włoskiego kina Riccardo Scamarcio (Oni), Alba Rohrwacher (Jestem miłością) i Margherita Buy (Moja matka) w nowym filmie nagrodzonego Złota Palmą autora Pokoju syna. Trzy piętra to oparty na bestsellerowej powieści izraelskiego pisarza Eshkola Nevo (Neuland) dramat o burzliwych losach trzech rodzin, które mieszkają w jednej kamienicy w centrum Rzymu (dystrybucja w Polsce: Gutek Film).

Noomi Rapace (Prometeusz) w jednym z najoryginalniejszych filmów roku, łączącym horror, dramat i komedię, o parze, która wiedzie spokojne życie na oddalonej od świata farmie. Współtwórcą scenariusza do debiutu Valdimara Jóhannssona jest islandzki pisarz Sjón – nominowany do Oscara za piosenkę do Tańcząc z ciemnościach. Obecnie współtworzy z Robertem Eggersem scenariusz jego najnowszego filmu produkowanego przez studio A24 pt. The Northman (dystrybucja w Polsce: Gutek Film).

Francuska reżyserka zabiera gwiazdorską obsadę (Mia Wasikowski, Tim Roth, Vicky Krieps, Anders Danielsen Lie) na Fårö, by w posiadłości Ingmara Bergmana opowiedzieć dwie historie o miłości, niespełnieniu i męskim ego. Para amerykańskich filmowców przyjeżdża na wyspę, by pracować nad scenariuszami. Subtelnie rozrysowująca mapę cichych konfliktów i trudnych emocji, Hansen-Løve łagodnie, niczym bałtycka fala, zaciera granicę pomiędzy rzeczywistością a fikcją (dystrybucja w Polsce: Galapagos).

 

* * *

 

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo: między 12 a 22 sierpnia zapraszamy na część stacjonarną we Wrocławiu, między 12 a 29 sierpnia na pokazy online. Pełny program festiwalu ogłosimy 3 sierpnia, sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia, sprzedaż dostępów online – 5 sierpnia. Więcej szczegółów: nowehoryzonty.pl.

Czytany 864 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 lipiec 2021 23:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama