cinema.pl Wywiady

wtorek, 09 lipiec 2019 11:30

Krótkie spotkanie z Jakubem Gierszałem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od 10 lat regularnie możemy go "spotykać" w na dużych ekranach lub w telewizji. Zaczął od debiuty u Jacka Borcucha w filmie "Wszystko co kocham" w 2009, aż po ostatni film, za który odpowiadał Łukasz Pawlikowski, "Najlepszy". Jakub Gierszał kilka dni temu odsłonił swoją KATARZYNKĘ w Toruniu. Aktor został również wyróżniony przez naszych czytelników za rok 2017.

 

Jest synem reżysera teatralnego Marka Gierszała. Urodził się w Krakowie, a gdy miał kilka miesięcy, wyjechał z rodzicami do Hamburga. W 1999 roku powrócił do Polski i zamieszkał w Toruniu, rodzinnym mieście matki. Uczęszczał do Gimnazjum nr 11, a następnie do V Liceum Ogólnokształcącego.

Jest absolwentem (2012) krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

Zapytaliśmy o 10-lecie pracy artystycznej. Gdzie jest teraz?

Popularność przyniósł mu film "Sala samobójców" (2011), w którym wcielił się w postać Dominika, licealisty z bogatej rodziny, który uzależnia się od świata wirtualnego. Za tę rolę otrzymał nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego w 2011 oraz nominację do Orła 2012 w kategorii „Najlepsza główna rola męska”.

W 2013 zagrał główne role w dwóch niemieckojęzycznych filmach: postać Maximiliana w "Mrocznym świecie" (niem. Finsterworld) Frauke’a Finsterwaldera oraz Felixa w produkcji "Diabeł z trzema złotymi włosami" (niem. Der Teufel mit den drei goldenen Haaren) Marii von Heland. W 2014 zagrał w amerykańskim filmie "Dracula: Historia nieznana". 

Aktualnie aktor pracuje nad kolejnym filmem, Mateusza Rakowicza, NAJMRO.

 

Czytany 1182 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 30 lipiec 2019 16:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama