cinema.pl Festiwale

czwartek, 09 listopad 2017 13:02

Pora na filmowy świat dzieci i młodzieży w Toruniu!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już 30 listopada rusza pierwsza edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży. MŁODE KINO. To pierwszy taki festiwal na mapie wydarzeń kulturalnych w Toruniu.Przed nami trzy dni odkrywania i poznawania świata poprzez filmy, warsztaty i spotkania.

MŁODE KINO jest festiwalem dla młodego widza, którego chcemy zabrać w długą i piękną podróż, jaką jest kino.

>> Maluchowo
Przygotowaliśmy ofertę dla maluchów, tak, by zachęcić je do wychodzenia do kina i pokazać, że obok tabletów i telewizji istnieje świat o wiele piękniejszy do poznawania bajkowych opowieści.

>> Panorama Młodego Kina
Co roku powstaje wiele pięknych filmów dla dzieci i młodzieży. Lwia część jednak nie trafia do naszych kin, umyka powszechnej uwadze, gdyż są to filmy niekomercyjne, pozostające najczęściej jedynie w obiegu międzynarodowych festiwali. W tym paśmie zebraliśmy dla Was najciekawsze tytuły ostatnich lat, na które warto zwrócić uwagę, a które opowiadają o niezmiernie istotnych sprawach w sposób zabawny, ciepły, wzruszający i przede wszystkim mądry.

>> Spotkanie z dubbingiem
Niektóre bajkowe głosy znamy na pamięć, wystarczy wspomnieć: Króla Juliana, Kaczora Donalda, Scooby Doo, Shreka czy jego kolegę Osła, Elsę i wiele innych. O dubbingu mało się mówi, a odgrywa on kluczową rolę w budowaniu postaci na ekranie, szczególnie tej animowanej, dziecięcej. Stąd w ramach pierwszej edycji naszego wydarzenia odkryjemy przed naszymi widzami czym jest dubbing. I o tych głosach, o tym jak powstają, jakie tajemnice kryją się za tą pracą opowie nam król polskiego dubbingu Jarosław Boberek.

>> Mistrzowie – Bohdan Butenko
Gościem specjalnym naszego festiwalu będzie wybitny polski ilustrator, rysownik, twórca komiksów, książek, scenarzysta, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych Bohdan Butenko. Twórca m.in. takich postaci jak Kwapiszon, Gucio, Cezar i wreszcie Gapiszon, którego filmowe przygody pokażemy w paśmie dedykowanym naszemu mistrzowi. Z Bohdanem Butenko odbędzie się spotkanie 2 grudnia, na które obok opowieści złożą się m.in. prezentacje książek, rysowanie, tworzenie i inne edukacyjno-zabawowe przysmaki. Spotkanie poprowadzi Dariusz Rekosz – autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży, animator kultury, twórca m.in. słuchowisk radiowych, scenariuszy, felietonista. Honorowy Ambasador Literatury dla Dzieci i Młodzieży kampanii „Mama, Tata and Myself?”. Przyjaciel naszego gościa.

>> Pokazy specjalne
Pokazy specjalne to trzy seanse z niesamowitymi filmami, które uważamy za swoiste perełki. Pokażemy dwie przedpremiery kinowe: wzruszający i ciepły „Mali Bohaterowie”, oszałamiający „The Florida Project”, który może okazać się czarnym koniem tegorocznych Oscarów, a na deser mikołajkowy specjał, któremu mamy nadzieje potowarzyszy śnieg za oknami – „Mikołaj w każdym z nas”.

Drodzy Dorośli,
filmy zostały podzielone na pięć kategorii wiekowych 4+, 6+, 10+, 13+ oraz 15+. Podane przez nas rekomendacje wiekowe stanowią wypadkową zarówno naszej wiedzy filmowej, jak i tej życiowej, bo też jesteśmy rodzicami. Przy tytułach wskazaliśmy dolną granicę wieku, która według nas jest najlepsza do udziału w danym seansie.
Będziemy wdzięczni za wszelkie Wasze opinie i sugestie w tej kwestii, tak by wypracować wspólnie w przyszłości jak najlepszy system działania w tym zakresie.
Decyzja ostateczna oczywiście należy do Was – Rodziców i Opiekunów dzieci, bo to Wy znacie najlepiej ich wrażliwość.
Zapraszamy wszystkich do budowania z nami wspólnej wyjatkowej przestrzeni filmowej w naszym mieście!
Organizatorzy

>> PROGRAM >> http://mlodekino.pl/program/
>> REZERWACJE >> http://mlodekino.pl/rezerwacja/

Czytany 508 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 listopad 2017 13:59

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama