cinema.pl Festiwale

czwartek, 02 marzec 2017 23:06

Performerzy, artyści i filmy - startuje SOMA

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Krakowski Festiwal Filmowy i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na kolejną edycję wyjątkowego cyklu filmowego SOMA, prezentującego oryginalne osobowości sztuk wizualnych oraz kina eksperymentalnego i autorskiego. Wszystkim pokazom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi polskimi artystami, którzy poszerzają granice sztuki.Pokazy SOMA w tym roku to spotkania z artystami i reżyserami działającymi na styku sztuk wizualnych i kina. Zobaczymy filmy łamiące standardy kina fabularnego, wykraczające poza utarte i przyjęte formuły, czerpiące inspiracje z pola sztuki, video-artu, performance’u i animacji.

W programie "Performer" Łukasza Rondudy i Macieja Sobieszczańskiego, opowieść o Oskarze Dawickim (grającym samego siebie), jednym z najbardziej oryginalnych i najbardziej interesujących współczesnych artystów. Tematem przewodnim jego sztuki jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy Oskar Dawicki… w ogóle istnieje.

Film "Otwarcie" Piotra Adamskiego (Srebrny Lajkonik dla reżysera najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego 56.KFF) z udziałem cenionego artysty Zbigniewa Libery w roli umierającego “eksponatu” w muzeum, porusza fundamentalne kwestie etyki w sztuce.

"Szczękościsk" Kordiana Kądzieli – paradokumentalnie opowiedziana – z wykorzystaniem parodii, aluzji i cytatów – historia grupy artystycznej „Szczękościsk”, której marzy się podbicie rynku sztuki. Obserwujemy ich zmagania podczas przygotowań do Prowokaliów – czołowego festiwalu sztuki performance‘u. Czy przekują swoje talenty w sukces?

Na zakończenie cyklu, zaplanowany jest długo oczekiwany i ekscytujący przedpremierowy pokaz filmu "Photon" Normana Leto rozgrywający się na pograniczu kinematograficznej inscenizacji i cyfrowej symulacji.

Wszystkie pokazy odbędą się w Auli ASP w Krakowie, pl. Matejki 13. Wstęp wolny.

Szczegółowy program:
15 marca godz. 19.30
PERFORMER (2015)
goście pokazu: Oskar Dawicki, Łukasz Ronduda, Jakub Kosma

19 kwietnia godz. 19.30
OTWARCIE (2016)
pokaz filmu i spotkanie z autorami
goście pokazu: Piotr Adamski, Zbigniew Libera, Małgorzata Hajewska – Krzysztofik

26 kwietnia godz. 19.30
SZCZĘKOŚCISK (2017)
goście pokazu: Kordian Kądziela

10 maja godz. 19.30
PHOTON (2017)
goście pokazu: Norman Leto

57. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 28 maja - 4 czerwca 2017.

Czytany 702 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 marzec 2017 23:10

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama