cinema.pl Festiwale

środa, 21 wrzesień 2016 08:32

Tomasz Wasilewski ze Złotym artSkryptem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd po raz kolejny przyznał statuetkę Złotego artSkryptu. Podczas tegorocznej edycji nagroda ta trafiła do znanego reżysera Tomasza Wasilewskiego.Drugi weekend VIII edycji Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd 2016 już za nami! Jak co roku przygotowano moc atrakcji dla mieszkańców Żyrardowa, okolic oraz gości przybyłych z całej Polski. Festiwal słynie nie tylko z tego, że odwiedza go mnóstwo znanych osobowości ze świata nauki, kultury i sztuki, ale również z przyznawanych podczas jego trwania nagród.
Jedną z nich jest Złoty artSkrypt, który w tym roku trafił do rąk twórcy filmu „Zjednoczone stany miłości” - Tomasza Wasilewskiego. Nagroda ta przyznawana jest dla wybitnego twórcy scenariuszy filmowych lub teatralnych. Pierwsza – zeszłoroczna – statuetka powędrowała do Krzysztofa Piesiewicza.

Tomasz Wasilewski to 36-letni, polski reżyser filmowy i scenarzysta. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Artysta w 2016 roku nagrodzony został Srebrnym Niedźwiedziem na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie za scenariusz do filmu „Zjednoczone stany miłości”.
Złoty artSkrypt to statuetka przyznawana w ramach Miasta Filmu i artScenario. W czasie jego trwania odbywają się projekcje kinowe, spotkania z ludźmi filmu, warsztaty teatralne, scenopisarskie, dziennikarskie, krytyki filmowej.

Ogólnopolski Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd to wydarzenie odbywające się corocznie we wrześniu w Żyrardowie – mieście między Łodzią a Warszawą. W ciągu 8 lat festiwal odwiedziło ponad 3500 artystów i ponad 500 znanych osobistości ze świata nauki, kultury i sztuki. W tym roku Festiwal po raz pierwszy został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytany 828 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 lipiec 2017 18:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama