cinema.pl Festiwale

czwartek, 28 lipiec 2016 20:23

Seriale w Katowicach

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Serialis jest pierwszym i jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.  Od 26 do 28 sierpnia Katowice staną się stolicą srebrnego ekranu! Wyjątkowa tematyka festiwalu przyciągnie nie tylko ludzi związanych z branżą, ale również wszystkich pasjonatów seriali, tych polskich i zagranicznych. Impreza odbywać się będzie cyklicznie, co roku. Dzięki temu, Serialis stanie się festiwalem rozpoznawalnym, wyczekiwanym i zajmie stałe miejsce w harmonogramie imprez wakacyjnych w Polsce.


Fabularne, dokumentalne i animowane. Kryminalne, science fiction i fantasy. Seriale od dawna gościły w naszych domach. Najpierw w postaci literatury (bo pierwszy raz „serialem” nazwano odcinkową powieść Charlesa Dickensa), później słuchowisk radiowych. Wreszcie narodziła się telewizja, a wraz z nią filmy w odcinkach, czyli seriale.
Dziś przeżywają okres swojej największej popularności.

Dlatego chcemy stworzyć w Katowicach — mieście z telewizyjnymi tradycjami — miejsce, w którym spotkają się producenci, artyści i widzowie.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie głównym punktem festiwalowych aktywności. Ze względu na bogaty program niektóre wydarzenia odbędą się również w kinach studyjnych oraz w Pałacu Młodzieży.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Bartosz Węglarczyk. Dziennikarz, były korespondent w Moskwie i w USA, reporter radiowy i prezenter telewizyjny. Osoba, która doskonale wie jak połączyć poważne dziennikarstwo z rozrywką.

W programie pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Seriali w Katowicach znajdą się zarówno premierowe pokazy nowych sezonów znanych i lubianych seriali, jak i spotkania z twórcami, aktorami i pasjonatami telewizyjnych hitów. Te wydarzenia przyciągną do Katowic wielu fanów i zagwarantują im wyjątkowe przeżycia.

Wydarzenie dedykowane jest bardzo szerokiemu gronu odbiorców, są nimi przede wszystkim fani seriali, twórcy i osoby zainteresowane branżą telewizyjną. Program Festiwalu obejmuje różnorodne propozycje w kilku blokach tematycznych, tak by każdy, bez względu na wiek i upodobania znalazł coś dla siebie.

Czytany 934 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 czerwiec 2017 00:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama