cinema.pl Festiwale

wtorek, 13 sierpień 2013 12:45

LOKALIZACJE w Toruniu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest ogłasza nowy konkurs filmowy. Konkurs LOKALIZACJE skierowany jest do twórców filmowych związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Zgłoszone filmy oceni profesjonalne Jury, które przyzna Złotego Anioła dla najlepszego filmu. Nabór filmów zaczyna się już dzisiaj i potrwa do końca września.

 

mat.pras.Tofifest jako pierwszy festiwal w kraju ustanowił osobną nagrodę dla kina regionalnego. Od 2003 roku przyznaje honorową nagrodę Prezydenta Miasta Torunia - Flisaka Tofifest dla najlepszych twórców filmowych związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Organizatorzy festiwalu, widząc coraz wyższy poziom prezentowany przez filmy lokalnych reżyserów, zdecydowali się na kolejny krok - utworzenie osobnego konkursu dedykowanego autorom związanym w różny sposób z regionem kujawsko-pomorskim. Nowy konkurs nosi nazwę Lokalizacje, a Złotego Anioła przyzna w nim profesjonalne jury.

Nabór filmów do konkursu rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do 30 września 2013 roku. Przyjmowane będą filmy wyprodukowane po 1 stycznia 2012 roku, których reżyser, operator, scenarzysta lub wykonawca/wykonawczyni roli głównej są związani z województwem kujawsko-pomorskim.

Do konkursu przyjmowane będą zarówno filmy profesjonalne, studenckie, jak i niezależne, trwające nie więcej niż 60 minut. Zgłaszać można filmy fabularne, dokumentalne, eksperymentalne, animowane oraz wideoklipy muzyczne.

Zgłoszenia filmu należy dokonać online pod adresem http://www.tofifest.pl/lokalizacje/, a wygenerowaną w systemie online, wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszenia wraz z filmem dostarczyć lub przesłać z dopiskiem "Konkurs Lokalizacje" do biura organizatora konkursu na adres:

MFF Tofifest

Fundacja Biuro Kultury

ul. Św. Ducha 2/2a

87-100 Toruń

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu zostanie ogłoszona na stronie festiwalu w pierwszym tygodniu października.

 

Czytany 693 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 sierpień 2013 12:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama