cinema.pl Festiwale

środa, 17 lipiec 2013 14:31

Konkurs dla widzów

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

ale kino+, patron medialny filmu „The Story of Film – Odyseja filmowa” pokazywanego na tegorocznym festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, zaprasza do udziału w konkursie na stronie www.alekinoplus.pl. Do wygrania karnety na festiwal.

 

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 18-28 lipca we Wrocławiu, ale kino+ objęło patronatem dokument „The Story of Film – Odyseja filmowa” w reżyserii Marka Cousinsa,irlandzkiego reżysera i wybitnego krytyka filmowego.

 

Z tej okazji ale kino+ zaprasza na konkurs. Aby wziąć udział w zabawie i wygrać karnet upoważniający do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, należy odpowiedzieć na pytanie: „Który z filmów, jakie miałeś okazję zobaczyć w swoim życiu, zrobił na Tobie największe wrażenie i dlaczego? Odpowiedź uzasadnij”. Konkurs potrwa do 15 lipca włącznie.

 

„The Story of Film - Odyseja filmowa” to projekt wyjątkowy – złożona z 15 części i obejmująca 12 dekad historia kina dziejąca się na 6 kontynentach. Ta zakrojona na olbrzymią skalę produkcja jest adaptacją książki Marka Cousinsa o tym samym tytule. Ekipa „The Story of Film” odwiedziła kluczowe dla rozwoju sztuki filmowej miejsca i przeprowadziła wywiady z jej wielkimi osobowościami, jak Stanley Donen, Gus van Sant, Lars von Trier, Roy Andersson, Claire Denis, Bernardo Bertolucci, Robert Towne, czy Jane Campion. W dokumencie znalazło się blisko 1000 fragmentów filmów. Jak powiedział o filmie reżyser: „The Story of Film” było dla mnie odyseją. Kiedy zaczynałem byłem po trzydziestce, dzisiaj mam 46 lat. Dzięki niej odwiedziłem Burkina Faso, grób Yasujiro Ozu i ulice Kalkuty o świcie. Do końca życia zapamiętam cięty język Stanleya Donena, piękno Sharmili Tagore, Jane Campion opowiadającą o scenie z „Anioła przy moim stole” i wspaniałego reżysera Youssefa Chahine'a przepowiadającego w Kairze upadek Hosni Mubaraka na pięć lat zanim stało się to faktem.

 

Czytany 1212 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 lipiec 2013 14:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama