Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Festiwale

czwartek, 12 czerwiec 2014 11:31

MFFK Żubroffka czeka na filmy

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trwa nabór filmów na 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, który odbędzie się w dniach 3 - 7grudnia 2014 roku w Białymstoku. Organizatorzy festiwalu zapraszają twórców do zgłaszania swoich filmów do konkursów. Twórca najlepszego obrazu (Grand Prix) otrzyma nagrodę w wysokości 2000 € i szansę na podpisanie umowy z ShortsTV - liderem światowej dystrybucji filmów krótkometrażowych!

 

mat.pras.Festiwal od dziewięciu lat buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem - ŻUBROFFKA jest miejscem, gdzie spotyka się energia obu tych światów. W ubiegłym roku festiwal odwiedziło przeszło 8000 widzów, w tym ponad 100 przedstawicieli branży filmowej. Komisja selekcyjna zakwalifikowała 73 filmy do sekcji konkursowych, oprócz tego pokazano ponad 200 filmów w programach pozakonkursowych.

W 2014 roku pokazy filmów, jak co roku, odbywać się będą nie tylko w Białymstoku, ale także w innych, zaprzyjaźnionych podlaskich miejscowościach. Festiwal to nie tylko pokazy filmowe i konkursy. Jak zawsze, w ramach ŻUBROFFKI odbędą się także koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne, warsztaty i wiele innych. Jak co roku, festiwal przygotował nową oprawę wizualną, za którą odpowiedzialna jest Iza Sroka na podstawie logo autorstwa duetu Kijek/Adamski.

W tym roku filmowcy mogą zgłaszać swoje produkcje do 6 konkursów (w tym nowego, skierowanego do twórców realizujących filmy dla najmłodszych).

 

Konkursy międzynarodowe

OKNO NA WSCHÓD – konkurs na najlepszy film niezależny skierowany do filmowców z krajów byłego bloku państw socjalistycznych

CAŁY TEN ŚWIAT – skierowany do twórców z całego świata – z wyłączeniem uczestników konkursów krajowych i OKNA NA WSCHÓD

 

Konkursy polskie

AMATORZY – konkurs skierowanych do twórców amatorów, którzy tworzą autorskie filmy, mimo iż nie ukończyli ŻADNEJ szkoły filmowej i artystycznej

STUDENCI – konkurs na najlepszy film studencki zrealizowany w polskich szkołach filmowych i artystycznych

NIEZALEŻNI – konkurs skierowany do twórców niezależnych, absolwentów szkół filmowych i artystycznych tworzących autorskie kino

 

Konkurs skierowany do polskich i zagranicznych twórców

DZIECIAKI - konkurs na najlepszy film dla dzieci, ciekawostką jest fakt, że jury w konkursie będą dzieci

Przyznawane będą również nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia, a także Muzykę. Nie zabraknie także Nagrody Publiczności, czyli Nagrody Dzikiego Żubra.

 

Terminy zgłaszania filmów:

Filmy zagraniczne: 1 września 2014

Filmy polskie: 1 października 2014

 

Zgłoszeń można dokonywać on-line na stronie www.filmfestivallife.com/Zubroffka-International-Short-Film-Festival oraz tradycyjnie drogą pocztową- szczegóły tutaj: www.zubroffka.pl/zglos-film-2-2/

Zapraszamy na Podlasie, do krainy żubra i filmu!

 

www.zubroffka.pl

www.facebook.com/zubroffka  

Czytany 1006 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 czerwiec 2017 14:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież