cinema.pl Festiwale

czwartek, 28 marzec 2024 23:34

El Cielo Tango Festival

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W dniach 04.04.-07.04.2024 Toruń zamieni się w stolicę tanga, a to za sprawą Międzynarodowego Pucharu Polski Tanga Argentyńskiego oraz El Cielo Tango Festival organizowanego przez Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Grupę Milonga Mercurio z Przyjaciółmi z Zielonej Góry i Bielska-Białej.

 

Imprezę rozpocznie koncert zespołu Colours of Tango, który odbędzie się 4 kwietnia o godz. 19:00 w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu. Będzie to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku, gdzie na przedmieściach Buenos Aires zrodziła się jedna z najbardziej barwnych kultur świata. Tango argentyńskie to bowiem nie tylko zmysłowy i namiętny taniec, ale także różnorodna i poruszająca muzyka tworzona z pasją i pod wpływem skrajnych emocji. Zespół Colours of Tango ma unikatowy i nietypowy skład. Obok akordeonu i wokalisty na scenie pojawi się również harfa! Zatem zapowiada się wyjątkowa uczta muzyczna, nawet dla tych, którzy słuchają tanga od dawna. Podczas koncertu zaprezentują się tancerze z Teatru Tanga.

Bilety dostępne są pod adresem:

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/119898/Toru%C5%84/Koncert+Otwarcia/  .

Więcej o zespole:

https://coloursoftango.com/ .

Między 5 a 7 kwietnia odbywać się będą festiwalowe wydarzenia ujęte w harmonogramie dostępnym pod adresem:

https://milonga.torun.pl/elcielo-harmonogram  .

Część imprez – eliminacje i półfinały Pucharu Polski rozgrywane na „artusowych” parkietach oraz Milongi Galowe z pokazami Mistrzów – będzie dostępna dla publiczności. Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na niedzielne popołudnie 7 kwietnia. O godzinie 17:00 zaplanowana jest (z założeniem braku opadów deszczu) Milonga Open Air w amfiteatrze „Baja Pomorskiego”. Zapraszamy do obserwacji tańczących uczestników Festiwalu El Cielo, wstęp jest bezpłatny!

Później – o godzinie 19:00 – czeka nas wewnątrz Teatru „Baj Pomorski” Wielka Gala Finałowa Pucharu Tanga oraz koncert wieńczący Festiwal. Gala składać się będzie z trzech części: 

- z tanecznej prezentacji maestros będących sędziami: Sebastian Jimenez i Fatima Vitale, Silvana Anfossi i Hernan Alvarez Prieto oraz Karina Antonucci z Partnerem, 

-finałowej potyczki zawodników walczących o Puchar Polski

- koncertu zespołu Cuarteto Re!Tango. Grupa Cuarteto Re!Tango to klasycznie wykształceni muzycy, którzy fenomen tanga zgłębiają od lat. Grupa koncertuje w kraju i za granicą, a jej repertuar zawiera ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie. Argentyńska muzyka Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu. 

Bilety na galę nabyć można pod niżej zamieszczonym linkiem:

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/120067/Toru%C5%84/Wielka+Gala+Fina%C5%82owa/ ,

a informacje o Cuarteto Re!Tango dostępne są pod adresem:

https://pawelnowak.pl/projekt/cuarteto-re-tango/ .

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Ambasady Republiki Argentyny oraz Prezydenta Miasta Torunia.

Czytany 55 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 marzec 2024 23:37

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama