cinema.pl Festiwale

czwartek, 27 lipiec 2023 17:20

Weekend otwarcia 17. BNP Paribas Dwa Brzegi

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Już w sobotę 29 lipca startuje 17. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Przedstawiamy poszczególne punkty programu weekendu otwarcia.Tegoroczną edycję festiwalu otworzy rewelacja festiwalu w Cannes (Nagroda Jury) – „Opadające liście" w reżyserii Aki Kaurismäkiego. To słodko-gorzka love story opowiedziana w bardzo oryginalny sposób, z poczuciem humoru charakterystycznym dla twórczości Kaurismäkiego — jednego z najważniejszych reżyserów współczesnego kina fińskiego. Gala otwarcia połączona z seansem rozpocznie się w sobotę, o godz. 18:00 w Kinie We Love Cinema (ul. Kwaskowa Góra 1), a Grażyna Torbicka wraz z gośćmi przywita zgromadzonych na miejscu widzów.

Tego samego dnia o godz. 20:45 w Kinie We Love Cinema (ul. Kwaskowa Góra 1) zaprezentujemy film „Porwany" — to zrealizowane z rozmachem, epickie dzieło Marca Bellocchio. Twórca w sposób bezkompromisowy obserwuje społeczeństwo włoskie, z nadzieją na zmianę otaczającego go świata na lepszy. Przypomnijmy, że Marco Bellocchio miał retrospektywę reżyserską na BNP Paribas Dwa Brzegi w 2019 roku.

Pierwszego dnia BNP Paribas Dwa Brzegi również pokazy „Dziewczyńskie historie" (godz. 12:15, kino We Love Cinema), „Pieśni wielorybów" (godz. 16:00, kino We Love Cinema), „Natalia LL- Sztuka jest jak miłość" (godz. 16:15, Małe Kino ul. Szkolna 1) i „Norwegian Dream" ze specjalnym wstępem twórców (godz. 21:00, Małe Kino ul. Szkolna 1). W sobotę rusza również Kino na Zamku (ul. Zamkowa 3), gdzie pokazany zostanie „Pierwszy dzień mojego życia" w reżyserii Paolo Genovese.

"Film balkonowy", reż. Paweł Łoziński

Drugiego dnia nie zwalniamy tempa. W niedzielę 30 lipca zapraszamy na „Powiększenie" z sekcji 100 lat Warner Bros.! (godz. 09:30, kino We Love Cinema), „Film balkonowy", który otwiera retrospektywę reżyserską Pawła Łozińskiego (godz. 16:45, kino We Love Cinema) i „Glorię" (godz. 21:00, kino We Love Cinema) otwierającą retrospektywę reżyserką Johna Cassavetesa. Nie możecie też przegapić polskiej premiery filmu „Podwójne życie" (godz. 14:30, kino We Love Cinema). W Małym Kinie (ul. Szkolna 1) m.in. „Sanatorium pod Klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa (godz. 10:00) i „Tańcząc Pinę" (godz. 21:00).

W niedzielę na zamku aktor Borys Szyc i aktorka Sonia Szyc pokażą film „Miało cię nie być" (godz. 21:00, Kino na Zamku), a w Kinie Perła na Małym Rynku projekcja filmu „Projekt Floryda" Seana Bakera (godz. 21:00, Mały Rynek). 30 lipca warto też odwiedzić Mały Festiwal Sztuki na Lubelskiej, czyli wernisaże w kilkunastu galeriach Kazimierza Dolnego, a o godz. 17:00 na Rynku koncert Hani i Kuby Derejów. Wieczorem zapraszamy do Klubu Festiwalowego, który w tym roku ma swoją siedzibę w restauracji artROOM przy ulicy Sadowej 19.

Bardzo ważne na BNP Paribas Dwa Brzegi są spotkania twórców i twórczyń z widzami. Nie możecie ominąć rozmów w Sali Złotej (Szkolna 1). W niedzielę zaczynamy od spotkania z Hubertem Miłkowskim i Bartoszem Glińskim, twórcami filmu „Norwegian Dream (godz. 11:00), następnie zapraszamy na panel TVN Warner Bros. Discovery i Playera: „Serial – gatunek wielowymiarowy" z udziałem gości: Piotra Trojana, Marty Ścisłowicz, Katarzyny Wajdy, Tomasza Drabka i Krystiana Pesty. O godz. 14:45 spotkanie z Anną Maliszewską, reżyserką filmu „Tata", a o godz. 17:30 Lekcja Kina. Spowiedź Twórcy Filmowego z kostiumografką Katarzyną Walicką-Maimone, która współpracowała z Wesem Andersonem i Stevenem Spielbergiem.

Czekamy na Was!

Pokazy filmowe, spotkania i wydarzenia jak zawsze będziemy polecać i relacjonować w festiwalowym magazynie GŁOS DWUBRZEŻA, który będzie się ukazywać codziennie — stacjonarnie w wersji drukowanej, dostępnej w Kazimierzu Dolnym oraz online, na naszej stronie internetowej.

W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:

— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;

— Kino We Love Cinema — ul. Kwaskowa Góra 1;

— Małe Kino — ul. Szkolna 1;

— Sala Złota — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];

— Kino na Zamku;

— Kino Perła na Małym Rynku [projekcje niebiletowane].

Program 17. BNP Paribas Dwa Brzegi

https://dwabrzegi.pl/program_festiwalu_2023.pdf

BNP Paribas Dwa Brzegi — 17. Festiwal Filmu i Sztuki odbywa się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2023 roku w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów. Festiwal współfinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czytany 143 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 lipiec 2023 17:27

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama