cinema.pl Festiwale

wtorek, 23 maj 2023 11:53

Festiwal Wybranych Polskich Filmów Pełnometrażowych w Tarnowie!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

2 filmów pełnometrażowych w konkursie głównym, 12 bajek w konkursie Filmów Młodego Widza, 8 filmów krótkometrażowych, 12 jeszcze krótszych metraży, czyli wideoklipów, 3 projekcje specjalne dla najmłodszych widzów, 3 koncerty, 2 wystawy, 2 warsztaty, spektakl dla dzieci, spotkania z twórcami.

 

Te wszystkie elementy składają się na program 37. Tarnowskiej Nagrody Filmowej - Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Pełnometrażowych, która rozpocznie się 27 maja, a zakończy 3 czerwca 2023 r., co oznacza, że Tarnów na tydzień ponownie stanie się stolicą polskiej kinematografii.

Podczas festiwalu Kapituła TNF uhonoruje Nagrodą za całokształt i wkład w polską kinematografię Ewę Braun - znakomitą scenografkę, dekoratorkę wnętrz i kostiumografką, laureatkę wielu prestiżowych laurów, z Oscarem za pamiętną Listę Schindlera Stevena Spielberga na czele.

Które filmy zostaną nagrodzone przez 4 tarnowskie gremia jurorskie: Jury 37. TNF (profesjonalne), Jury Młodzieżowe, Publiczność i Jury Dziecięce 37. TNF? Tego dowiemy się podczas Gali Wręczenia Nagród 3 czerwca w tarnowskim Kinie Marzenie (jednym z najstarszych działających nieprzerwanie od 1913 roku!).

Na stronie festiwalowej został opublikowany program festiwalu: https://tarnowskanagrodafilmowa.pl/3,program.html

W załączeniu znajdziecie Państwo ramowy opis tegorocznej edycji TNF z tytułami filmów i wydarzeniami towarzyszącymi.

Czytany 176 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 maj 2023 11:55

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama