cinema.pl Festiwale

czwartek, 16 luty 2023 11:11

Zmiana na stanowisku dyrektora organizacyjnego festiwalu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Karolina Adamczyk po 5 intensywnych latach pożegnała się z rolą dyrektorki naszego festiwalu. Cenne doświadczenie za mną, przede mną nowe wyzwania – napisała w poście na Facebooku, informując o swojej rezygnacji.


   
Karolina Adamczyk to medioznawczyni i edukatorka medialna, która ma na swoim koncie organizację wielu inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych. Od lat związana ze Stowarzyszeniem FILMFORUM, dyrektorką organizacyjną festiwalu Kameralne Lato została w 2018 roku. Przez dwa lata (2020-2021) swoją funkcję łączyła z rolą dyrektorki artystycznej. Teraz zdecydowała się zmienić kurs i sięgnąć po nowe doświadczenia.
    
Karolina Adamczyk żegna się z rolą dyrektorki Kameralnego Lata
    
– Wszystko się kiedyś kończy. Moja przygoda z festiwalem Kameralne Lato w roli dyrektora organizacyjnego także. Cenne doświadczenie za mną, przede mną nowe wyzwania. Dziękuję ekipie FILMFORUM, w szczególności Maciejowi Dominiakowi i Dorocie Kozłowskiej-Woźniak, za zaufanie i powierzoną mi rolę. Brawa dla całego zespołu pełnych pasji ludzi, którzy nie raz udowodnili, że potrafią pracować pod presją czasu i w dynamicznych warunkach, każdorazowo oddając festiwalowi serce. Zostawiam imprezę w dobrych rękach – napisała na Facebooku, żegnając się z ekipą i uczestnikami festiwalu.

Od 2023 roku jej miejsce zajmie Bartosz Bednarczyk, podczas gdy Łukasz Adamski nadal będzie pełnił funkcję dyrektora artystycznego.

– Wierzę, że Łukasz Adamski i Bartosz Bednarczyk stworzą nietuzinkowy duet, który już podczas najbliższego lata zaskoczy Was kreatywnością i ciekawym programem. Trzymam mocno kciuki i życzę powodzenia w dalszym rozwijaniu wydarzenia – skomentowała w swoim poście była dyrektorka festiwalu.
    
Bartosz Bednarczyk nowym dyrektorem organizacyjnym Kameralnego Lata
    
Człowiek, który przejmie stery z rąk Karolina Adamczyk, to postać bardzo dobrze znana mieszkańcom Radomia. Ten urodzony w 1984 roku absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz Prawa, jest rodowitym Radomianinem, który zaraz po studiach wrócił do swojego rodzinnego miasta. Jak twierdzi – wrócił, bo jest to jego miejsce na Ziemi.

Bartosz Bednarczyk od ponad dekady zajmuje się produkcją filmów dokumentalnych oraz widowisk o tematyce historycznej. Jest współtwórcą i właścicielem Wytwórni Filmów i Widowisk Historycznych VIS. Na swoim koncie ma kilkanaście filmów dokumentalnych i ponad 200 widowisk historycznych w całej Polsce.

Nowy dyrektor Kameralnego Lata udziela się też jako harcerz. Przez 10 lat pełnił funkcję komendanta hufca ZHP Radom-Miasto, a obecnie jest Zastępcą Naczelniczki ZHP ds. relacji zewnętrznych. Jest także szefem sztabu i organizatorem radomskich finałów WOŚP podczas których zebrano już grubo ponad 3 miliony złotych. Działaniem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zajmuje się już od 14 lat. Od lat wspiera także działania Stowarzyszenia FILMFORUM w ramach Kameralnego Lata. Swoją nową rolę przy współtworzeniu festiwalu skomentował następującymi słowami:

– Cieszę się, że mogę podjąć nowe wyzwanie w tworzeniu Kameralnego Lata. Szczególnie podoba mi się jego wymiar społeczny i edukacyjny. Wierzę, że dla młodych adeptów kinematografii może być to ważny krok w świat filmu, a jak to ujął Gustaw Holoubek we „Wspólnym pokoju” Wojciecha Jerzego Hassa – „drogi do wielkiego świata prowadzą przez Radom”.

Prywatnie Bartek jest fanem podróży i poznawania ludzi. Jeśli chodzi o kino, lubi skrajności – z jednej strony filmy historyczne, a z drugiej science fiction.

16. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato odbędą się w dniach 2-8 lipca 2023 roku.

Czytany 160 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 luty 2023 11:15

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama