cinema.pl Festiwale

czwartek, 26 styczeń 2023 18:17

Pro Industry Mastercard OFF CAMERA 2023

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przez trzy dni (2-4 maja 2023 roku) Kraków stanie się centrum spotkań dla międzynarodowego grona twórców, producentów, reżyserów, scenarzystów, ekspertów i konsultantów. Podczas paneli dyskusyjnych, warsztatów i spotkań koprodukcyjnych będziemy poznawać pomysły na nowe projekty, dzielić się doświadczeniami z realizacji filmów fabularnych i mierzenia się z wieloma trudnościami, porozmawiamy również o sukcesach dystrybucji polskich filmów.W tym roku skupimy się na: możliwościach wejścia do branży i przenoszenia swoich pomysłów na duży ekran przez młodych twórców, kondycji polskiego filmu w kontekście realizacji oraz tematach, które spędzają producentom sen z powiek.

W tegorocznym programie znajdą się m. in.:
•    dyskusje z twórcami nagradzanych filmów krótkometrażowych, mierzących się obecnie z debiutem fabularnym;
•    rozmowy z location managerami z Małopolski, mówiące o dostosowaniu regionu do oczekiwań i marzeń produkcji z całego świata,
•    prezentacje pozycji literackich gotowych do ekranizacji w ramach Word2Picture,
•    praktyczne rozwiązania dla zrównoważonej, ekologicznej produkcji filmowej
•    czy warsztaty na temat rozpoznawania i reagowania na mobbing w branży.

Ponadto, zgłębimy również kwestię coraz bardziej popularnych usług serwisowych dla producentów zagranicznych oraz spotkamy się z finalistami konkursu scenariuszowego Script Pro. Dodatkowym akcentem międzynarodowym będą spotkania one-on-one, podczas których polscy oraz zagraniczni producenci będą mogli porozmawiać o możliwościach koprodukcyjnych.

Nie zabraknie również ciekawych case study najnowszych polskich filmów czy corocznych już konsultacji scenariuszowych organizowanych z Torino Film Lab. Wieczorami będziemy mieli okazję do rozmowy podczas wydarzeń towarzyszących Festiwalowi.

•    Na wszystkie wydarzenia wstęp umożliwia akredytacja Pro Industry.
•    Szczegółowy program pojawi się na naszej stronie do końca lutego.
•    Za tegoroczny program i koordynację Pro Industry odpowiada Kamil Janik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytany 242 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 styczeń 2023 18:19

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama