cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 10 październik 2022 13:39

Spotkajmy się w Baju Pomorskim na SPOTKANIACH

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

W dniach 15.10.-21.10.2022 odbędzie się 28.edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” organizowanego przez Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu.

 

Tegoroczny Festiwal przebiega pod hasłem: „Jesteśmy!”. Stanowi ono nawiązanie do tak długo wyczekiwanego powrotu do grania spektakli, realizacji rozmaitych przedsięwzięć teatralnych w sposób dotychczas przyjęty, bez obostrzeń, ograniczeń, dystansu.

Podczas 28. MFTL „Spotkania” zobaczymy siedem zespołów teatralnych. Prezentowane przez nich spektakle poruszają takie tematy, jak dorastanie, oswajanie rzeczywistości w sposób sensoryczny, depresja i metody radzenia sobie z nią, humorystycznie podjęta kwestia śmierci. 

Tradycyjnie już dobieraliśmy przedstawienia tak, aby w choćby minimalnym stopniu ich tematyka zawierała również zagadnienie odmienności, godzenie się  z nią oraz oswajanie jej.

Od ponad dekady częścią MFTL są spotkania z Teatrem Osób Niepełnosprawnych „Innym Okiem”.  Zetknięcie się z twórczością osób niepełnosprawnych otwiera oczy dziecka na problem zmagania się z chorobą, ale też wytrwałości w pokonywaniu wszelkich barier. W tym roku odbędzie się XVIII edycja niniejszego Przeglądu.

MFTL  ,,Spotkania” to zatem nie tylko tytułowe „spotkania” z różnymi gatunkami, ale przede wszystkim spotkanie z różnymi kulturami, spotkanie z innością, która towarzyszy nam w codzienności. To spotkanie człowieka z człowiekiem na nieco wyższym poziomie energetycznym.

Wszystkie aktualności dotyczące Festiwalu zamieszczamy regularnie w naszych mediach społecznościowych, do odwiedzania których serdecznie Was zapraszamy!

https://www.facebook.com/mftlspotkania 

https://www.facebook.com/bajpomorski 

www.bajpomorski.art.pl

Spotkajmy się na „Spotkaniach”!

Czytany 116 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2022 13:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama