cinema.pl Festiwale

niedziela, 11 wrzesień 2022 22:11

Festiwal Filmów Naukowych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

FESTIWAL FILMÓW NAUKOWYCH to okazja do zobaczenia filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych z kategorii naukowej. To pierwsza edycja festiwalu stworzonego przez Politechnikę Warszawską. 

 

FESTIWAL FILMÓW NAUKOWYCH jest ogólnopolskim konkursowym przeglądem, w którym mogą wziąć udział dorośli i młodzież w wieku 16-40 lat. Festiwal prezentuje wszystkie gatunki filmowe, a podstawowym kryterium wyboru jest bliskość tematyki naukowej. 

Na program Festiwalu złożą się przegląd filmów pełnometrażowych oraz przegląd filmów krótkometrażowych. Jeśli masz w swoim portfolio filmy, które czujesz, że pasują do naszego wydarzenia, koniecznie prześlij je do nas i weź udział w Festiwalu.  

Do konkursu głównego zakwalifikowanych zostanie maksymalnie 10 filmów pełnometrażowych oraz 15 filmów krótkometrażowych. Za film pełnometrażowy zostaną uznane filmy o czasie projekcji wynoszącym co najmniej 60 minut, a do kategorii filmów krótkometrażowych zostaną zakwalifikowane filmy o minimalnej długości 10 minut oraz maksymalnej 50 minut.  W konkursie mogą brać udział wszystkie filmy, których oryginalna wersja językowa jest zrealizowana w języku polskim. Zgłoszenia są przyjmowane do 24 października 2022 roku. Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem: https://bit.ly/FestiwalFilmowNaukowych-Zgloszenia

FESTIWAL FILMÓW NAUKOWYCH jest głosem, który ma na celu zaprosić społeczeństwo do rozmów o najnowszych odkryciach, technologii i szeroko pojętej nauce. Celem festiwalu jest popularyzacja i pogłębianie wiedzy, propagowanie najnowszej technologii i odkryć.  

W nauce widzimy dużo więcej niż tylko laboratoria i doświadczenia. To cały otaczający nas świat. Nasza planeta i środowisko. Czekamy na filmy, które poruszą nasze myślenie, zakwestionują nasze wartości, poszerzą wiedzę i pokażą świat. Chcemy zaprosić młodych reżyserów, naukowców, nauczycieli, artystów wizualnych, youtuberów, blogerów i wszystkich twórców filmowych do zaprezentowania efektów swojej wyobraźni. 

FESTIWAL FILMÓW NAUKOWYCH odbędzie się 18-19 listopada 2022 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej.

Jeśli jesteś pasjonatem filmu i chcesz zaprezentować swoje prace, koniecznie zgłoś się do nas!

Serdecznie zapraszamy to udziału!

Czekają na Was atrakcyjne nagrody!

Formularz zgłoszenia filmu: https://bit.ly/FestiwalFilmowNaukowych-Zgloszenia

Regulamin Festiwalu: https://bit.ly/FestiwalFilmowNaukowych-Regulamin

 

Strona Organizatora: https://www.cezamat.eu/wydarzenia/festiwal-filmow-naukowych/

Skorzystaj z szansy pokazania się w świecie wiedzy i nauki!

Czytany 150 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama