cinema.pl Festiwale

piątek, 19 sierpień 2022 17:26

DZIEWCZYNY nagrodzona w Sundance

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie.

 

Film otrzymał nagrodę publiczności m.in na festiwalu Sundance oraz LGBT+ Film Festival. 

W KINACH OD 30 WRZEŚNIA 2022

Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

 

PRASA O FILMIE

Reżyserka doskonale rozumie, że kiedy jesteś młody, pożądanie może mieć różne odcienie – ekscytacji, satysfakcji, niepewności, przytłoczenia. W tym filmie jest każde z nich. - Natalia Winkelman, indieWire

*****

Odświeżająca opowieść o kobiecości. - Wilson Kwong, Film Inquiry

*****

Słodki, czuły i zabawny list miłosny do czasów, które kształtują to, kim jesteśmy. - Brianna Zigler, The Film Stage

*****

Do tego filmu aż chce się wracać. - Marya E. Gates, RogerEbert.com

Czytany 292 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 sierpień 2022 17:30

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama