cinema.pl Festiwale

środa, 27 lipiec 2022 11:24

„L’Immensita” z Penelope Cruz w konkursie głównym MFF w Wenecji!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„L’immensita” z laureatką Oscara Penelope Cruz w roli głównej, w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Emanuele Crialese, znalazła się w konkursie głównym tegorocznego 79. MFF w Wenecji. Best Film jest polskim dystrybutorem filmu.

 

Prowokujący obraz rodziny z lat siedemdziesiątych w czasie ważnych zmian kulturowych i społecznych rozgrywających się w blasku rzymskiego splendoru.

Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.

Clara i Felice nie są już zakochani, ale nie potrafią się rozstać. Dla Clary jej wyjątkowa relacja z trójką dzieci staje się ucieczką przed samotnością. Najstarsza córka, Adriana korzysta z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna i zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem. Prowadzi to rodzinę do krytycznego punktu.

Penelope Cruz rewelacyjnie wcieliła się w rolę matki-marzycielki, w historii o dojrzewaniu niezależnie od wieku, która wzbudza emocje i osobiście angażuje widza.

 

O dacie polskiej premiery filmu poinformujemy wkrótce.

Czytany 194 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 lipiec 2022 11:29

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama