VR I ANIMACJA 3D
Blok programowy poświęcony fenomenowi animowanej rzeczywistości wirtualnej. Jak powstaje VR i ANIMACJA 3D? Jakie narzędzia wykorzystuje i jak duże spektrum możliwości oferuje? Odpowiedzi na te pytania przybliżą trzy spotkania tematyczne, przygotowane przy współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych w Warszawie, pod kuratelą Krzysztofa Kalinowskiego.
1. ANIMACJE 3D - pokaz najciekawszych animowanych produkcji z Katedry Multimediów i VR Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
2. Galeria animowanych wirtualnych doświadczeń (VR Experience).
3. FRAKTALE 3D - wystawa multimedialnych prac z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
SERIALE, SERIALE
W ramach sekcji posłuchamy co dwaj twórcy animacji zdradzą na temat pracy nad topowymi produkcjami animowanymi (emitowanymi na najbardziej popularnych platformach streamingowych):
- w sobotę 9 lipca spotkanie LIVE TALKS z Hisko Hulsingiem twórcą UNDONE
- w niedzielę 10 lipca spotkanie z Danielem Gill głównym animatorem LOVE, DEATH AND ROBOTS
Zaprezentujemy także przegląd najnowszych i najciekawszych seriali animowanych z nocnego programu dla dorosłych Adult Swim w ramach ADULT SWIM PRZEDSTAWIA
RYSUNKI I KOMIKSY
W tym roku po raz pierwszy zaprezentujemy cykl tematyczny RYSUNKI I KOMIKSY. W ramach nowej sekcji będziemy przyglądać się twórczości wybitnych ilustratorów, plakacistów, twórców komiksów, grafików, animatorów i rysowników. Podczas pierwszej edycji pokażemy pełnometrażową produkcję „Jak zostałem superłotrem” - barwne przygody ojca i syna, którzy pragną zapisać się na kartach historii. Po pokazie będzie okazja do zadania pytań twórcy filmu – cenionemu autorowi komiksów i wokaliście Cool Kids of Death – Krzysztofowi Ostrowskiemu.
Zachęcamy do zapoznania się z całym programem 15. edycji ANIMATORA i wybraniem własnej ścieżki festiwalowej. Pełny program znajduje się na stronie animator-festival.com
W sprzedaży znajdują się już bilety na poszczególne seanse oraz karnety.
Pobierz obrazki
GRY WIDEO
W sekcji GIER WIDEO poruszone zostaną zagadnienia produkcji powstających w oparciu o silniki gier wideo oraz animacji, które aktywnie angażują odbiorców.
Więcej niż rozrywka. Czym są i jak powstają "Serious Games" – prelekcja, podczas której zostaną poddane analizie sposoby utrzymania koncentracji użytkowników gier oraz możliwości pożytecznego wykorzystania tej wiedzy. O dobrych praktykach projektowania gier poważnych, przykładach ich zastosowania oraz wyzwaniach z jakimi mierzą się projektanci gier edukacyjnych opowie prowadzący Jakuba Ryfa.
Animacja w grach wideo – techniki i gatunki - obecny rozkwit niezależnych gier wideo objawił kreatywność twórców w produkcji wizualnych i narracyjnych małych dzieł sztuk. Jak tego dokonać korzystając z technik animacji bez bazowania na animacji 3D? O tym opowie Juliusz Zenkner twórca docenionej na całym świecie gry 60 Seconds!
Demoscena - Beat High-End Productions - Demoscena to międzynarodowe środowisko artystyczne i jednocześnie pierwsza istniejąca kultura cyfrowa wpisana na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Podczas spotkania zaprezentujemy wybrane najlepsze produkcje demoscenowe z ostatnich lat. Całość okrasi komentarzem Bartosz Rakowski ze studia Atomic Jelly.
Erotyka w grach wideo – od niszy do mainstreamu - o skandalach, sukcesach, historii i przyszłości erotyki, a także wizerunku kobiet w grach opowiedzą wykładowcy Collegium da Vinci Łukasz Szałankiewicz oraz Piotr Maciantowicz.
Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie www.animator-festiwal.com oraz w kolejnych newsletterach festiwalowych.
Pobierz obrazki
W tym roku festiwalowi towarzyszą plakaty statyczne oraz animowane. Można je pobrać tu: https://animator-festival.com/materialy-dla-prasy/
15. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu oraz online w terminie od 8 do 21 lipca 2022 roku.
Formularz akredytacyjny znajduje się w zakłądce press na stronie festiwalu.