cinema.pl Festiwale

sobota, 28 maj 2022 23:33

Ukraina! 7. Festiwal Filmowy -nabór na filmy krótkometrażowe

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ukraina! 7. Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 3-10 listopada w Warszawie, a następnie przeniesie się do sieci. W tym roku po raz drugi zostanie zorganizowany konkurs na najlepszy film krótkometrażowy. 

Siódma edycja festiwalu będzie już drugą, podczas której zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy film krótkometrażowy. To doskonała okazja do prezentacji młodych, niezależnych twórców, którzy związani są z polską i ukraińską kinematografią.  

W konkursie mogą brać udział filmy krótkometrażowe: dokumentalne, animowane i fabularne, nie dłuższe niż 40 minut, produkcji ukraińskiej, polskiej oraz innych państw (związane z Ukrainą poprzez tematykę, miejsce realizacji czy udział ukraińskich aktorów lub twórców). Filmy można zgłaszać do 31 lipca 2022, a pula nagród dla najlepszych produkcji to 1000 euro. 

Na festiwalu przyznawana jest także nagroda publiczności, którą do tej pory otrzymały takie tytuły jak „Proces. Federacja Rosyjska vs. Oleg Sencow”, ukraiński kandydat do Oscara „Do domu”, „U311 Czerkasy” czy nagrodzona na festiwalu Sundance „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”.

Więcej informacji na temat szóstej odsłony festiwalu już wkrótce na www.ukrainaff.com. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej www.ukrainaff.com  

Czytany 114 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 maj 2022 23:45

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama