cinema.pl Festiwale

czwartek, 26 maj 2022 09:54

Trwa nabór filmów Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Warszawski Festiwal Filmów Animowanych serdecznie zaprasza twórców z całego świata do nadsyłania krótkometrażowych filmów animowanych, które zostaną zaprezentowanej szerszej publiczności podczas czwartej edycji festiwalu. Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczne wydarzenie będzie bardzo różnorodnie, m.in. przewidziano pokazy specjalne filmów kuratorskich oraz liczne debaty i spotkania z twórcami. Pierwszy etap zgłoszeń potrwa do 31 maja, jednak już teraz zachęcamy do przesyłania swoich autorskich prac. 

 

Fundacja Ex Anima, która jest odpowiedzialna za organizację festiwalu, zaprasza do nadsyłania zgłoszeń do cyklicznego wydarzenie poświęconego sztuce animacji.  Warszawski Festiwali Filmów Animowanych powoli wpisuję się w stołeczny kalendarz wydarzeń kulturalnych, a tegoroczna, czwarta edycja potrwa 6 dni, podczas których codziennie odbędzie się od 2 do 4 projekcji.  Pokazy w ramach festiwalu zaplanowano w dwóch kinach – Amondo oraz Elektronik. Organizatorzy zapowiadają, że tradycyjnie również w tym roku zostaną zaprezentowane wyjątkowe i odważne stylistycznie prace, przybliżające bogaty świat filmu animowanego.

Na co dokładnie mogą liczyć uczestnicy imprezy? W programie konkursowym festiwalu znajdą się najnowsze międzynarodowe produkcje krótkometrażowe, a towarzyszyć im będą pokazy specjalne animowanych filmów dokumentalnych, klipów muzycznych, spotkania oraz warsztaty. Dodatkową atrakcją w ramach  Warsaw Animation Film Festival będą wspomniane wcześniej pokazy specjalne (poza konkursowe). Co roku organizatorzy festiwalu zapraszają również profesjonalistów z branż, którzy prowadzą warsztaty i masterclassy. W ubiegłych latach odbyły się np. "The Cinematic Storytelling of Toy Story 4" prowadzony przez Patricka Lina i Ye Won Cho, czy masterclass "Emotion and Story" z Mike'em Catchuelą, a także serii warsztatów z renomowanym studiem animacji CG Platige Image.  Szczegóły dotyczące wydarzeń branżowych zostaną ogłoszone niebawem.

W trakcie wydarzenie nie zabraknie również wyróżnień i nagród dla najciekawszych i najbardziej kreatywnych produkcji. Jury składające się z 3 profesjonalistów z branży wybierze najlepszy film festiwalu, przyzna także specjalne wyróżnienia. Ważną częścią ceremonii festiwalowej jest także Nagroda Publiczności, przyznawana na podstawie głosów widzów. Festiwal intensywnie wspiera Platige Image S.A. Polskie studio produkcyjne i postprodukcyjne wręczy również nagrodę dla filmu wytypowanego przez zespół, składający się z doświadczonych pracowników.

4. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych odbędzie się w dniach 26-31 października 2022 roku. Zachęcamy do śledzenia newsów i aktualności na stronie głównej: www.warsawanimationfest.com oraz na naszym fanpagu na Facebooku: https://www.facebook.com/warsawanimationfest oraz odsyłamy do międzynarodowych stron traktujących o animacji.

 

NABÓR pod adresem: https://filmfreeway.com/WarsawAnimationFilmFestival

~ https://www.animation-festivals.com/festivals/warsaw-animation-festival/

~ https://www.skwigly.co.uk/warsaw-animation-festival-calls-out-to-filmmakers-from-around-the-world-to-submit-their-short-animations/

 

Czytany 238 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 maj 2022 10:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama