cinema.pl Festiwale

środa, 10 listopad 2021 09:51

Już niebawem rozpocznie się 28. Mff Etiuda&Anima

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

28. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima zbliża się wielkimi krokami – startujemy już 16 listopada! W tegorocznym programie każdy uczestnik festiwalu znajdzie coś dla siebie: projekcje filmów w krakowskim kinie Kijów Centrum oraz na VOD, Q&A z gośćmi, warsztaty i wykłady specjalistyczne. Ale Etiuda&Anima 2021 to nie tylko atrakcje dla widzów dorosłych. Pamiętamy również o tych najmłodszych.

 

Podczas Etiudy&Animy 2021 nasi najmłodsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć pouczające, pełnometrażowe filmy animowane. Z myślą o nich szykujemy projekcje animacji pt. Nawet myszy idą do nieba (2021, reż. Jan Bubeníček, Denisa Grimmová) oraz westernowy Dziki Zachód Calamity Jane (2020, reż. Rémi Chayé).

Film o uroczym tytule Nawet myszy idą do nieba został wykonany techniką animacji lalkowej, a w jego powstaniu uczestniczyło wielu polskich artystów. Lalki wykonali twórcy z Łodzi. Także w Łodzi powstała prawie połowa lalek wykorzystanych w filmie (w tym postać głównej bohaterki – myszki Czmyszki i innych gryzoni).  Animacja została nominowana do prestiżowej Europejskiej Nagrody Filmowej (zwanej „Europejskim Oscarem") w kategorii dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.

Nawet myszy idą do nieba to historia dwóch śmiertelnych wrogów – małej myszki Czmyszki i lisa Rudeusza, którzy w wyniku nieszczęśliwego wypadku spotykają się w niebie dla zwierząt. Tracą swoje naturalne instynkty i z czasem stają się najlepszymi przyjaciółmi. Razem wyruszają w podróż, by nie tylko odnaleźć Tatę myszki, ale przede wszystkim by odnaleźć siebie i zmierzyć się z własnymi słabościami. Film opowiada o nadziei, miłości i odwadze. To historia przyjaźni, która z pozoru wydaje się być niemożliwa. Projekcje filmu Nawet myszy idą do nieba: 16 listopada (wtorek) o godz. 9:30 w krakowskim kinie Kijów Centrum, a także 21 listopada (niedziela) o godz. 11:00 w Kijów Centrum oraz na VOD.

Natomiast Dziki Zachód Calamity Jane to animacja swobodnie nawiązująca do dzieciństwa legendarnej postaci Marthy Jane (Calamity) Cannary, która w 1863 roku, w przebraniu chłopca, wyruszyła na zachód Stanów Zjednoczonych. Film opowiada historię 12-letniej Marthy Jane, która musi zająć się swoim rodzeństwem, kiedy jej ojciec zostaje ranny w poważnym wypadku podczas kierowania konwojem na zachód Stanów Zjednoczonych. Sfrustrowana ograniczeniami związanymi z płcią, Martha Jane postanawia przebrać się za chłopca, aby lepiej wypełniać swój obowiązek wobec rodziny, a także realizować pragnienie wolności i przygody. Pewnego dnia zostaje niesłusznie oskarżona o kradzież. Postanawia uciec, zdeterminowana, żeby udowodnić swoją niewinność. Projekcje filmu Dziki Zachód Calamity Jane: 16 listopada (wtorek) o godz. 11:15 w krakowskim kinie Kijów Centrum oraz 21 listopada (niedziela) o godz. 13:00 na VOD.

Pełnometrażowe filmy animowane dla dzieci nie wyczerpują naszej oferty skierowanej do najmłodszych uczestników Etiudy&Animy 2021. 21 listopada (niedziela) o godz. 10:00 oraz 14:00 w Kamiennicy Szołayskich odbędą się warsztaty z animacji dla dzieci. Warsztaty będą miały tematykę ekologiczną i poprowadzi je Daria Godyń. Wszystko to i jeszcze więcej na 28. MFF Etiuda&Anima!

 

 

Link do zakupu karnetów: https://www.bilety24.pl/online/932-karnet-28-mff-etiuda-anima-na-pokazy-filmowe-w-dniach-16-21-11-2021-69600?id=360881

Karnet hybrydowy - upoważnia do wejścia na wszystkie pokazy filmowe w kinie oraz na VOD;

Karnet VOD - upoważnia do oglądania wszystkich pokazów na VOD;

Link do zakupu indywidualnych biletów: https://www.bilety24.pl/kino/organizator/fundacja-promocji-kultury-artystycznej-filmowej-i-audiowizualnej-etiuda-anima-932

 

– 7 PLN za bilet ulgowy VOD i 8 PLN za bilet normalny VOD

– 10 PLN za bilet ulgowy KINO i 12 PLN za bilet normalny KINO

 

UWAGA! Bilety na projekcje na platformę VOD oraz na projekcje fizyczne (KINO) w Kinie Kijów sprzedawane są oddzielnie.

 

Więcej o biletach i karnetach: https://etiudaandanima.pl/praktyczne/bilety-i-karnety-2021/ 

 

Zachęcamy do śledzenia informacji o 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima na stronie: https://etiudaandanima.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EtiudaandAnima

Czytany 200 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 listopad 2021 09:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama