cinema.pl Festiwale

wtorek, 09 listopad 2021 09:57

Masterclass z Christopherem Doylem

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Pozostało już tylko kilka dni do festiwalu! Jednym z najważniejszych wydarzeń tej edycji będzie przegląd odrestaurowanych filmów Wong Kar Waia - a naszym gościem z tej okazji będzie operator i wieloletni współpracownik mistrza, Christopher Doyle. 

 

Obrazy hongkońskiego autora będą z nami od samego początku festiwalu - oficjalnym filmem otwarcia są jego "Spragnieni miłości", jeden z najpiękniejszych melodramatów w historii kina, rozgrywający się w skąpanym w złotym świetle Hongkongu lat 60. 

Masterclass

pi, 19 lis, 12:00 studio festiwalowe online

W piątek 19 listopada o 12:00 zapraszamy na wyjątkowy wykład mistrzowski Christophera Doyle'a, który będzie naszym gościem w studio festiwalowym online. Pochodzący z Australii hongkoński operator jest legendą kina autorskiego, który pracował z Wongiem od "Dni naszego szaleństwa", współtworząc ekspresyjne kadry i efekty montażowe, które stały się charakterystycznym elementem stylu reżysera. 

W czasie wykładu porozmawiamy o pracy nad poszczególnymi projektami: Wong Kar Wai znany jest równocześnie z perfekcjonizmu i niezwykłej dbałości o detal, jak i z zamiłowania do improwizacji, intuicyjnego dobierania przestrzeni i rytmu swoich filmów. Będziemy przyglądać się sposobom portretowania niezwykłego miasta, jakim jest Hongkong i specyfice pracy z wybitnymi aktorami, którzy zapełniają kadry filmów Wonga. 

Masterclass będzie zarazem okazją do obejrzenia wyjątkowych klipów, które Christopher Doyle przygotuje specjalnie na tą okazję, pokazując szczególnie ciekawe momenty swojej współpracy z mistrzem. 

Azja Kręci 38 Wszystkie światy Wong Kar Waia

Podkast

W oczekiwaniu na retrospektywę zapraszamy również do słuchania specjalnego odcinka podkastu Azja Kręci, w którym przyglądamy się twórczości hongkońskiego mistrza przekrojowo: śledzimy jego fascynacje i szczególne techniki pracy z obrazem, opowiadamy o stałych współpracownikach i aktorach, współodpowiedzialnych za kreację wongowskiego uniwersum. Przyglądamy się również relacjom artysty z miastem, które unieśmiertelnił na filmowej taśmie - pokazujemy, jak historia Hongkongu przewija się między kadrami "Chungking Express" czy "2046".

38. Azja kręci

Praktyczne informacje

15. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbywa się 17-29 listopada online na platformie piecsmakow.pl oraz 17-24 listopada w Warszawie w Kinie Muranów i Kinotece.

Karnety online oraz bilety kinowe i dostępy do filmów online są dostępne w sprzedaży na stronie piecsmakow.pl. Od 10 listopada bilety będzie można kupować również w kasach kin.

 

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

 

Więcej na stronie piecsmakow.pl

 

Śledź nas na Facebooku i Instagramie, słuchaj podkastu Azja Kręci, dyskutuj na grupie Pięć Smaków - kino Azji! 

Czytany 275 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama