cinema.pl Festiwale

wtorek, 21 wrzesień 2021 15:42

"Dlaczego nie ty" na zamknięcie LGBT Film Festival

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trwa 12. LGBT Film Festival. W piątek publiczność warszawskiej Kinoteki zobaczy ostatnią propozycję z tegorocznego programu. Filmy można oglądać także w innych polskich miastach, a od października - w formie online.

 

Widzowie festiwalu mają w tym roku do wyboru rekordowe 56 filmów w programie oraz debaty z udziałem ekspertów i spotkania z twórcami. Przed wieloma sensami organizatorzy zapraszają też do prostych konkursów i gier, w których można wygrać liczne gadżetów od sponsorów imprezy. 

Filmem zamknięcia będzie "Dlaczego nie ty", debiut reżyserski Evi Romen, uhonorowany główną nagrodą na Festiwalu Filmowym w Zurychu, nominowany także  Austrian Film Award i Torino Film Award. Reżyserka podejmuje w nim tematy straty i odrzucenia, nie daje jednak jednoznacznych odpowiedzi. W doskonały sposób wykorzystuje malowniczość tyrolskich gór i wiosek, żeby przedstawić historię i oddać emocje, które rozdzierają jej bohaterów.

W filmie widzimy Maria, który kocha tańczyć i właśnie taniec pozwala mu przetrwać ciężkie chwile. Jednak kariera taneczna pozostaje dla niego odległą mrzonką. Mieszka z matką nad wiejską rzeźnią i podejmuje się dorywczych prac. Kiedy jego ukochany przyjaciel Lenz dostaje stypendium w Rzymie, Mario postanawia wyjechać razem z nim. Po drodze zatrzymują się w gejowskim klubie. Wydarzenia tamtej nocy zmienią wszystko…

"Dlaczego nie ty"

Przed projekcją, podczas uroczystej gali zamknięcia, ogłoszone zostaną tegoroczne nagrody LGBT Film Festival - przyznawane przez publiczność w głosowaniu bezpośrednio po każdym seansie. Będą wręczone w 3 kategoriach: filmu fabularnego, dokumentalnego oraz krótkiego metrażu.

 

12. LGBT Film Festival odbywa się w 8 miastach oraz online:

WARSZAWA, Kinoteka 17-24 września

GDAŃSK, Kino Kameralne Cafe 17-24 września

WROCŁAW, Kino Nowe Horyzonty 17-23 września

KRAKÓW, Kino Pod Baranami 17-23 września + e-kinopodbaranami.pl, 24 września-3 października

ŁÓDŹ, Kino Bodo 18-23 września

POZNAŃ, CKZ/Kino Pałacowe 27 września-3 października

KATOWICE, Drzwi Zwane Koniem 29 września-3 października

BYDGOSZCZ, MCK/Kino Orzeł 30 września-3 października

ONLINE, na platformie Outfilm.pl 4-18 października 

 

Szczegóły na stronie https://lgbtfestival.pl/ i na Facebooku: https://www.facebook.com/LGBTfestival 

Czytany 309 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 wrzesień 2021 15:46

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama