cinema.pl Festiwale

wtorek, 10 sierpień 2021 15:06

Premiery DVD/BR - Kino Świat - Wrzesień 2021

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Gorąco polecamy wrześniowe wydania DVD i Blu-Ray. Wśród nich „DRUGA POŁOWA” tchnąca lekkością i świeżością komedia romantyczna z Cezarym Pazurą, Maciejem Musiałem, Marianną Zydek i Jackiem Knapem w rolach głównych oraz plejada gwiazd, w tym rozpoczynająca aktorską karierę Małgorzata Rozenek-Majdan, Andrzej Grabowski, Leszek Lichota, Joanna Kuberska, Ilona Ostrowska, Piotr Rogucki, Rafał Rutkowski, Iwona Bielska i Sławomir Orzechowski. W produkcji udział wzięli także: gwiazda reprezentacji Polski w piłce nożnej Grzegorz Krychowiak, znani komentatorzy i dziennikarze sportowi  Dariusz Szpakowski, Roman Kołtoń i Michał Pol oraz wiele innych zaskakujących osób ze świata futbolu.

 

„NOCNY KONWÓJ” to bezkompromisowy kryminał w reżyserii Anne Fontaine, znanej polskim widzom dzięki takim hitom jak „Coco Chanel”, „Idealne matki” czy powstałemu przy polskiej koprodukcji filmowi „Niewinne”. W rolach głównych gwiazda „Nietykalnych” i netfliksowego hitu „Lupin” Omar Sy, oraz królowa komedii romantycznych Virginie Efira. Uwielbiani francuscy aktorzy wcielili się w parę nieustępliwych policjantów, którym z pozoru prosta misja wymyka się spod kontroli. Obok nich w obsadzie zobaczymy także Grégory’ego Gadeboisa, znanego między innymi z filmu „Nic do ukrycia” i obrazu Romana Polańskiego „Oficer i szpieg”, oraz Paymana Maadi - gwiazdę oscarowego „Rozstania” Asghara Farhadiego i bijącego rekordy popularności serialu „Westworld”.

„KLANGOR” nowy serial CANAL+, to dramat rodzinny z historią kryminalną w tle wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego. Serial liczy sobie 8 odcinków. W obsadzie zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska. Obok nich młode pokolenie talentów: Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno, czy Magdalena Koleśnik. Oryginalny scenariusz serialu "KLANGOR" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB. – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne.

 

DRUGA POŁOWA

PREMIERA DVD I BLUE-RAY – 28 września

„DRUGA POŁOWA” to tchnąca lekkością i świeżością komedia romantyczna z Cezarym Pazurą, Maciejem Musiałem, Marianna Zydek i Jackiem Knapem w rolach głównych. W tej historii pełnej celnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji wystąpiła plejada gwiazd, m.in.: Małgorzata Rozenek-Majdan, Andrzej Grabowski, Leszek Lichota, Piotr Rogucki, Rafał Rutkowski, Iwona Bielska oraz Grzegorz Krychowiak i Dariusz Szpakowski.

Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Szybko rodzi się miedzy nimi uczucie. Niestety wychodzi na jaw, ze dziewczyna jest córka trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w konflikcie. Dodatkowo Magda jest obiektem westchnień gwiazdy futbolu, którego plan na podbój serc to „3 x Z” - „Zaskoczyć, zauroczyć i zaimponować”. Co gorsza piłkarz dysponuje nieograniczona fantazja i funduszami. 

Czy Mateusz ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze?

Dane techniczne DVD:

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie

Czas: 

Obraz: 16:9 (1.85:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu, making of

 

Dane techniczne BLU-RAY:

Język: polski; audiodeskrypcja

Napisy: angielskie, polskie

Czas:  min

Obraz: 1.78:1 (1080p25) PAL

Dźwięk: DTS HD MA 5.1

Region: B

Dodatki: zwiastun filmu, making of

DRUGA POŁOWA /DVD & Blu-ray/

Reżyseria: ŁUKASZ WIŚNIEWSKI

Występują: CEZARY PAZURA, MARIANNA ZYDEK, MACIEJ MUSIAŁ, JACEK KNAP, MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN, JOANNA KUBERSKA, ANDRZEJ GRABOWSKI i inni

Produkcja: Polska 2021

Gatunek: komedia romantyczna

 

NOCNY KONWÓJ

"Nocny konwój" to bezkompromisowy kryminał w reżyserii Anne Fontine, znanej polskim widzom dzięki takim hitom jak „Coco Chanel”, „Idealne matki” czy powstałemu przy polskiej koprodukcji filmowi „Niewinne”. W rolach głównych pierwszy raz razem na wielkim ekranie: gwiazda „Nietykalnych” i netfiksowego hitu „Lupin” Omar Sy oraz królowa komedii romantycznych Virginie Efira. Uwielbiani francuscy aktorzy wcielili się w parę nieustępliwych policjantów, którym z pozoru prosta misja wymyka się spod kontroli. 

Virginie, Erik i Aristide to trójka policjantów, którzy na co dzień stawiają czoła przestępstwom i przemocy paryskich ulic. Pewnej nocy stróże prawa otrzymują nietypowe zadanie – mają eskortować nielegalnego imigranta na lotnisko, skąd zostanie deportowany do swojej ojczyzny. Po drodze Virginie odkrywa, że więzień zostanie poddany karze śmierci po powrocie do swojego kraju. Moralny dylemat sprawia, że policjantka zaczyna kwestionować swoją misję. 

Adaptacja powieści Hugo Borisa.

PREMIERA DVD  – 28 września

NOCNY KONWÓJ /POLICE/

Reżyseria: DENNIS DUGAN

Występują: DIANE KEATON, JEREMY IRONS, MAGGIE GRACE i inni

Produkcja: Francja 2020

Gatunek: thriller, dramat, 

 

Dane techniczne DVD:

Język: oryginalny /z polskim lektorem/ 5.1

Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami

Czas:  98 min 

Obraz: 16:9 (2.35:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

 

KLANGOR – serial Canal+

PREMIERA DVD  – 28 września

KLANGOR to dramat rodzinny z historią kryminalną w tle. Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik wcielają się w role Magdy i Rafała Wejmanów, małżeńskiej pary, której życie wypada z zakrętu po tym, jak jedno z ich dzieci znika bez śladu. Rafał wierząc, że tylko on może odnaleźć córkę, rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę. Wczoraj był psychologiem więziennym w randze porucznika, najbardziej opanowanym człowiekiem na świecie. Dzisiaj, żeby zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w noc zaginięcia córki, będzie musiał zaprzeczyć wszystkim wartościom, które jeszcze kilka dni wcześniej definiowały go jako męża, ojca, człowieka.

Tymczasem, wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

Reżyseria: ŁUKASZ KOŚMICKI

Występują: ARKADIUSZ JAKUBIK, MAJA OSTASZEWSKA, WOJCIECH MECWALDOWSKI, ALEKSANDRA POPŁAWSKA, MAGDALENA CZERWIŃSKA, MACIEJ MUSIAŁ, PIOTR WITKOWSKI, KATARZYNA GAŁĄZKA, MATYLDA GIEGŻNO, MAGDALENA KOLEŚNIK i inni

Produkcja: Polska 2021

Gatunek: thriller, dramat

 

Dane techniczne DVD:

Ilość DVD: 4 płyty

Ilość odcinków serialu: 8

Język: polski 5.1; audiodeskrypcja 2.0

Napisy: angielskie, polskie /dla os. niesłyszących/ 

Czas łączny ok: 380 min 

Obraz: 16:9 (2.39:1)

Region: 2

Dodatki: zwiastun filmu

Czytany 284 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 sierpień 2021 15:12

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama