cinema.pl Festiwale

wtorek, 03 sierpień 2021 14:36

Nowy festiwal filmów krótkometrażowych KIFF

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Na filmowej mapie pojawia się nowe wydarzenie – festiwal filmów krótkometrażowych KIFF (KinoGram International Film Festival). Jury pod przewodnictwem Kasi Adamik oceni filmy krótkometrażowe z całego świata. Zgłoszenia przyjmowane są od 30 lipca do 30 października 2021, ogłoszenie wyników nastąpi 1 listopada, a ceremonia wręczenia nagród 30 listopada 2021 w kinie KinoGram w zrewitalizowanej warszawskiej Fabryce Norblina. 

 

KIFF to niezależny międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych o długości 3-30 minut. Mogą w nim uczestniczyć zarówno profesjonaliści, jak i studenci oraz amatorzy. Do udziału w festiwalu kwalifikują się filmy w dowolnej technice, dobrej jakości, choć niekoniecznie zrealizowane profesjonalnym sprzętem.  

- Idealny film na nasz festiwal to taki, który ma dobrą, ciekawą historię, przesłanie do świata, ukazujący wyjątkową osobę lub sytuacje… i oczywiście jest krótkometrażowy – mówi Anna Zoll, dyrektorka i twórczyni festiwalu.

Selekcja KIFF wybierze 30 najlepszych z nadesłanych filmów, z nich wybranych zostanie 15, z których trzech zwycięzców wyłoni jury złożone ze znanych i nagradzanych polskich filmowców i producentów: Katarzyny Adamik, Magdaleny Łazarkiewicz, Dariusza Jabłońskiego i Piotra Jaxy. Nagrody finansowe w wysokości 500, 300 i 100 euro oraz statuetki zostaną wręczone na gali KIFF, która odbędzie się 30 listopada 2021 w kinie KinoGram. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody publiczności, która będzie miała możliwość głosowania podczas projekcji festiwalowych TOP 30 przez cały listopad 2021. 

Zgłoszenia filmów przyjmowane są na platformie www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival do 30 października 2021. Do 30 sierpnia obowiązuje niższa opłata za zgłoszenie filmu na festiwal - 35 euro. Od 1 września do 30 października 2021 koszt zgłoszenia to 45 euro.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy KinoGram (KIFF) został stworzony przez kino KinoGram – miejsce w fascynującej postindustrialnej przestrzeni dawnej Fabryki Norblina w Warszawie, skupiające się na kulturze, gdzie można spotkać najlepszych polskich twórców filmowych i ludzi przemysłu z ich lekcjami mistrzowskimi i wykładami – również dzięki bliskiej współpracy z Gildią Reżyserów Polskich. To tutaj już od września odbywać się premiery filmowe, panele dyskusyjne oraz retransmisje wydarzeń kulturalnych.

 

Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.kiff.pl oraz na platformie www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival

Czytany 381 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 sierpień 2021 14:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama