cinema.pl Festiwale

niedziela, 18 lipiec 2021 13:50

„Titane” Julii Ducournau ze Złotą Palmą!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Wczoraj poznaliśmy zwyciężczynie i zwycięzców 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Najważniejsze wyróżnienie – Złota Palma – trafiła w ręce Julii Ducournau, autorki Titane. Zwycięski film z Cannes będzie można zobaczyć premierowo w Polsce już w sierpniu – w ramach tegorocznej edycji Nowych Horyzontów! Co więcej, polskim dystrybutorem Titane jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – będziemy mieli wielką przyjemność wprowadzić ten znakomity tytuł do polskich kin!

 

Ale to nie koniec pięknych wiadomości z ceremonii wręczenia nagród: Memoria Apichatponga Weerasethakula zdobyła Nagrodę Jury (ex aequo z Ahed’s Knee Nadava Lapida)! Najnowszy film tajskiego mistrza również zaprezentujemy premierowo podczas 21. Nowych Horyzontów, a jako Stowarzyszenie NH wprowadzimy ten tytuł do polskich kin.

Wielkie brawa należą się Leosowi Caraxowi, zdobywcy lauru dla Najlepszego Reżysera. Jego elektryzującą Annette będzie można zobaczyć na ekranach wrocławskich kin w trakcie tegorocznych Nowych Horyzontów. Polskim dystrybutorem tego tytułu jest Gutek Film.

Bardzo cieszy nas także nagroda za Najlepszy Scenariusz dla Drive My Car Ryusuke Hamaguchiego – ten film również znajdzie się w programie 21. Nowych Horyzontów. Gratulujemy Gutek Film, polskiemu dystrybutorowi Drive My Car!

Grand Prix trafiło w ręce Asghara Farhadiego – za film Bohater (i ex aequo do Juho Kuosmanena za Compartment No.6). Wspaniałe dzieło irańskiego reżysera widzowie Nowych Horyzontów zobaczą już w przyszłym miesiącu, a jego dystrybucją w Polsce zajmie się Gutek Film.

 

* * *

 

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo: między 12 a 22 sierpnia zapraszamy na część stacjonarną we Wrocławiu, między 12 a 29 sierpnia na pokazy online. Pełny program festiwalu ogłosimy 3 sierpnia, sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia, sprzedaż dostępów online – 5 sierpnia. Więcej szczegółów: nowehoryzonty.pl.

Czytany 250 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 lipiec 2021 14:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama