cinema.pl Festiwale

czwartek, 01 lipiec 2021 22:39

Festiwal Tofifest w Cinema City

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Od 30 czerwca do 4 lipca w Cinema City Czerwona Droga w Toruniu odbywać się będą pokazy filmowe w ramach 19 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Widzowie festiwalu będą mogli w Cinema City zobaczyć aż 14 filmów festiwalowych oraz uczestniczyć w spotkaniach z twórcami filmowymi. 

 

MFF Tofifest. Pomorze i Kujawy to niezwykłe filmowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski. Jego ideą jest pokazywanie dorobku nieszablonowych twórców filmowych i mniej znanych dzieł światowego kina oraz przybliżanie świata filmowego podczas spotkań z jego twórcami i aktorami. Seanse festiwalowe pokazywane są zarówno w kinach jak i w przestrzeni miejskiej. 

W Cinema City jako pierwszy z programu festiwalowego pokazywany będzie kultowy i niezapomniany, oscarowy musical West Side Story – jedyny w sekcji „Zjawiska”. W najważniejszej sekcji festiwalowej, „On Air. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych”, zobaczyć będzie można Karnawal  - pierwszy film argentyńskiego reżysera  Juana Pablo Félixa, zdobywcę kilku nagród na świecie. W sekcji  „Must see must be” pokazywane będą Przeklęta wiosna, Palm Springs, Furia, Wróg doskonały i Mistrz.

Licznym pokazom filmów polskiej produkcji lub z polskim akcentem w Cinema City zawsze towarzyszyć będą spotkania z twórcami. Pokazy Magnezji uświetni rozmowa z Maciejem Bochniakiem,  Amatorów - spotkanie z Iwoną Siekierzyńską i Romą Gąsiorowską, Każdy ma swoje lato - spotkanie z Tomaszem Jurkiewiczem i Sandrą Drzymalską, z którą rozmawiać będzie można również po seansie   Ostatniego Komersu. Prezentacja filmu Geniusze odbędzie się z towarzyszącym spotkaniem z Philippem Tłokińskim.  

Fanów fińskiej pisarki Tove Jansson z pewnością zainteresuje premierowo pokazywany film Tove, fińsko-szwedzka produkcja z Zaidą Bergroth w roli tytułowej. Na uwagę zasługuje także prezentowany jako pokaz specjalny film Miło mi cię poznać Marianny Korman, która jest jednocześnie reżyserką, autorką scenariusza oraz zdjęć i montażu.

Seanse Tofifest w Cinema City dostępne będą dla posiadaczy karnetów festiwalowych lub osób, które zakupiły bilety poprzez stronę internetową festiwalu. 

Czytany 343 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 01 lipiec 2021 22:48

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama