cinema.pl Festiwale

środa, 21 kwiecień 2021 17:56

Premiera czołówki i identyfikacji wizualnej 14. MFFA ANIMATOR

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Mamy ogromną przyjemność przedstawić tegoroczną czołówkę oraz identyfikację kwalifikującego do Oscara® 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR.

 

Czołówkę do 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotował polski animator – Tomasz Popakul - wielokrotnie nagradzany reżyser filmów animowanych, muzyk, projektant okładek oraz twórca teledysków. Jest autorem głośnego filmu ACID RAIN", który m.in. trafił na długą listę oscarową, a ostatni jego film animowany "Księżyc" został włączony do pandemicznej antologii HBO "W Domu”.

Popakul napisał również muzykę do tegorocznej czołówki Animatora.

Kilka słów o czołówce od autora:

„Koncept trailera zbudowany jest wokół postaci naukowca-ogrodnika, hodującego gigantyczną roślinę w sekretnym laboratorium/ogrodzie. To afirmacja „nieokiełznanej siły życiowej”, gdzie ogrodnik jest "animatorem”, tym który stwarza życie/ wprawia je w ruch, ale którego dzieło żyje dalej.” – mówi Tomasz Popakul

„Zależało mi również na przedstawieniu naukowca: współczesnego czarodzieja (strażnika wiedzy, badacza), mającego do czynienia, ze zjawiskami które są niewidoczne i niezrozumiałe dla większości. Chciałem przedstawić świat jako piękny i groźny zarazem, w którym warto żyć pomimo wszystkich czyhających niebezpieczeństw.” – dodaje.

https://www.youtube.com/watch?v=D5zku4s3ooo

 

ANIMATOR 2021: plakaty

Identyfikację wizualną festiwalu, na podstawie animacji Tomasza Popakula stworzyło poznańskie MINIMUM STUDIO. Efektem ich pracy są dwa plakaty ukazujące bogactwo i nieoczywistości świata wykreowanego przez animatora. Oba zdradzają też główne hasło 14. edycji festiwalu: BETWEEN US.

„Tomasz Popakul stworzył intrygujący i niedopowiedziany, a jednocześnie pełen oniryzmu świat. Jego wizja, dość postapokaliptyczna, daje jednocześnie nadzieję na nowy początek. Autor podkreśla bujność, żywotność i niepohamowaną siłę świata natury do odradzania się. Daje tym samym tak potrzebną wszystkim nadzieję.W identyfikacji przenikają się dwa plany: racjonalny, syntetyczny świat wyrażony w prostych, geometrycznych liniach oraz pełna życia, monstrualna roślinność. Połączenie obu perspektyw to nasza odpowiedź na hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu.” - komentuje Dominik Boberski z MINIMUM STUDIO.

 

Pobierz obrazki

 

BETWEEN US / W NAS I MIĘDZY NAMI

 

Pandemia COVID-19 bezpowrotnie zmieniła naszą rzeczywistość brutalnie rewidując pojmowanie ‘normalności’ i założenia na najbliższą przyszłość. W głównym bloku programowym pragniemy zwrócić uwagę widzów|_ek ku animowanym refleksjom i przypowieściom zgłębiającym ludzką naturę i ewolucję interakcji społecznych.

 

 

„Festiwal ANIMATOR 2021 będzie koncentrował się na drzemiących w nas emocjach, aspiracjach, wyobrażeniach jakie projektujemy na relacje, które tworzymy między sobą i postawach jakie przyjmujemy wobec świata i siebie.” - komentuje programer festiwalu Filip Kozłowski.

 

14. MFFA ANIMATOR odbędzie się w dniach: 9-15.07.2021, po raz drugi w formule hybrydowej - online oraz w Kinie Muza w Poznaniu. Więcej informacji wkrótce!

 

Organizatorami MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.Do zobaczenia!

 

 

Pobierz obrazki

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscara®. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. ANIMATOR jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką.

 

14. MFFA ANIMATOR odbędzie się w dniach: 9-15.07.2021.

Czytany 315 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 kwiecień 2021 18:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama