cinema.pl Festiwale

wtorek, 06 kwiecień 2021 13:30

Wystartował nabór filmów na CAMERIMAGE

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Przygotowania do Festiwalu EnergaCAMERIMAGE 2021 trwają. W tym niełatwym czasie pandemii koronawirusa organizatorzy pracują zdalnie, ale zgodnie z harmonogramem. Razem z organizatoramy mamy nadzieję, że w tym roku wszyscy spotkamy się w Toruniu w listopadzie, ogłaszamy nabór zgłoszeń i rozpoczynamy oficjalną selekcję.

 

29. edycja Festiwalu EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 13-20 listopada w Toruniu. Zapraszamy twórców, producentów, szkoły filmowe oraz dystrybutorów i firmy fonograficzne do zgłaszania filmów fabularnych, dokumentalnych, etiud studenckich, wideoklipów i odcinków seriali do selekcji festiwalowej! W tym roku wprowadzonych zostało również kilka zmian w regulaminie. Więcej informacji poniżej.

Oprócz licznych sekcji pozakonkursowych, w tym roku w skład oficjalnego programu Festiwalu wejdą konkursy:

● Konkurs Główny (filmy fabularne)

● Konkurs Etiud Studenckich Szkół Filmowych i Artystycznych (etiudy fabularne)

● Konkurs Filmów Polskich (filmy fabularne)

● Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych – czas trwania do 40 min.

● Konkurs Długometrażowych Filmów Dokumentalnych – czas trwania od 40 min.

● Konkurs Wideoklipów (oficjalne teledyski)

● Konkurs Debiutów Reżyserskich (filmy fabularne)

● Konkurs Debiutów Operatorskich (filmy fabularne)

●Konkurs Seriali Telewizyjnych (piloty lub pierwsze odcinki kolejnych sezonów seriali)

 

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM, a zwłaszcza z akceptowanymi formatami przeglądówek (przyjmujemy tylko przeglądówki online) oraz nośników kopii projekcyjnych.

https://camerimage.pl/assets/uploads/2021/03/Regulamin-Naboru-do-Selekcji-Konkursowej-Mi%C4%99dzynarodowego-Festiwalu-Sztuki-Autor%C3%B3w-Zdj%C4%99%C4%87-Filmowych-EnergaCAMERIMAGE-2021.pdf

Aby zgłosić film do konkursu, należy wypełnić jeden z formularzy zgłoszeniowych online dostępnych TUTAJ.

https://camerimage.pl/camerimage-2021/zglos-film-2/

 

TERMINY ZAKOŃCZENIA ZGŁOSZEŃ:

Konkurs Główny

Konkurs Debiutów Operatorskich

Konkurs Debiutów Reżyserskich

Konkurs Filmów Polskich

- pierwszy termin zgłoszeń: 31 maja 2021 (bez opłat)

- późne zgłoszenia: 30 czerwca 2021 (opłata 300 zł)

 

Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych

Konkurs Długometrażowych Filmów Dokumentalnych

- termin zgłoszeń: 30 czerwca 2021 (bez opłat)

 

Konkurs Wideoklipów

Konkurs Etiud Studenckich Szkół Filmowych i Artystycznych

Konkurs Seriali Telewizyjnych

- termin zgłoszeń: 31 lipca 2021 (bez opłat)

 

W tym roku wprowadziliśmy trzy zasadnicze zmiany do regulaminu naszego Festiwalu:

 

Po pierwsze, od 29. edycji EnergaCAMERIMAGE etiudy studenckie mogą zgłaszać wyłącznie oficjalni przedstawiciele szkół filmowych i artystycznych. Aby uzyskać więcej informacji, kto może zostać przedstawicielem szkoły, prosimy o kontakt z Kasjaną Wiśniewską pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Po drugie, First Look – Konkurs Pilotów Telewizyjnych został przeobrażony w Konkurs Seriali Telewizyjnych. Oznacza to, że oprócz pilotów telewizyjnych (pierwsze odcinki pierwszych sezonów), 29. Festiwal EnergaCAMERIMAGE jest otwarty na zgłoszenia pierwszych odcinków kolejnych sezonów seriali!

Po trzecie – od teraz EnergaCAMERIMAGE pragnie docenić wpływ, jaki reżyserzy bezsprzecznie wywierają na wizualną stronę konkurujących na festiwalu filmów. Dlatego postanowiliśmy honorować reżyserów zwycięskich filmów, specjalnymi Statuetkami CAMERIMAGE.

Przypominamy także, że EnergaCAMERIMAGE posiada status festiwalu kwalifikującego filmy do OSCARA® w kategorii Krótkometrażowy Film Dokumentalny, co oznacza, że produkcje nagrodzone Złotą Żabą w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych będą kwalifikowane do selekcji dorocznych Nagród Akademii w kategorii Krótkometrażowy Film Dokumentalny bez wymaganej standardowej dystrybucji kinowej, pod warunkiem, że spełniać będzie pozostałe wymogi Akademii.

EnergaCAMERIMAGE jest także festiwalem kwalifikującym do STUDENCKICH NAGRÓD AKADEMII®, co oznacza, że wszystkie filmy nominowane w Konkursie Etiud Studenckich EnergaCAMERIMAGE kwalifikują się do selekcji Studenckich Nagród Akademii®, pod warunkiem, że twórcy danej etiudy będą spełniać pozostałe wymogi Akademii, wliczając w to posiadanie statusu pełnoprawnego studenta danej szkoły filmowej oraz potwierdzenia nakręcenia konkursowego filmu w ramach zajęć szkolnych.

 

Dołącz do selekcji i zaprezentuj swój film na EnergaCAMERIMAGE 2021!

Czytany 499 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 kwiecień 2021 13:39

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama