cinema.pl Festiwale

wtorek, 06 kwiecień 2021 10:54

Ukraina! 6. Festiwal Filmowy: rusza nabór do konkursu filmów krótkometrażowych

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Ukraina! 6. Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 21-28 października w Warszawie, a następnie przeniesie się do sieci. Dzięki temu widzowie z całej Polski będą mogli obejrzeć filmy pokazywane podczas szóstej odsłony wydarzenia. W tym roku, po raz pierwszy w historii festiwalu, zostanie zorganizowany konkurs na najlepszy film krótkometrażowy. 

 

W konkursie mogą brać udział filmy krótkometrażowe: dokumentalne, animowane i fabularne, nie dłuższe niż 35 minut, produkcji ukraińskiej, polskiej oraz innych państw (związane z Ukrainą poprzez tematykę, miejsce realizacji czy udział ukraińskich aktorów lub twórców).

Filmy można zgłaszać do 30 czerwca 2021, a nagroda dla najlepszej produkcji to 500 euro.

Na festiwalu przyznawana jest także nagroda publiczności, którą do tej pory otrzymały takie tytuły jak „Proces. Federacja Rosyjska vs. Oleg Sencow”, ukraiński kandydat do Oscara „Do domu”, „U311 Czerkasy” czy nagrodzona na festiwalu Sundance „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”.

W ciągu pięciu lat festiwal stał się rozpoznawalnym wydarzeniem dla mieszkańców Warszawy. Poprzednie edycje pokazały, jak silna jest potrzeba rozmowy, wzajemnego poznania i zrozumienia. Chcemy, aby festiwal symbolicznie budował pomost pomiędzy Polakami i Ukraińcami, aby był okazją do partnerskiej rozmowy i wspólnej zabawy – mówią organizatorzy. 

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej www.ukrainaff.com/konkurs.php

Czytany 515 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 kwiecień 2021 11:00

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama