cinema.pl Festiwale

piątek, 19 luty 2021 14:12

Trwa nabór filmów i seriali na Animatora 2021

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Trwa nabór filmów i seriali do konkursów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR \ 2021!

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator od kilkunastu lat skupia i przyciąga to, co w animacji wyjątkowe i godne polecenia. Stanowi przegląd najważniejszych światowych produkcji, zarówno uznanych twórców, jak i debiutantów i debiutantek. Animator to uznana marka. Festiwal otrzymał od Amerykańskiej Akademii Filmowej status festiwalu kwalifikującego do Oscarów® , co oznacza, że film krótkometrażowy, który zdobędzie Grand Prix – Złotego Pegaza ma skróconą drogę do nominacji do Oscara® w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.

Animator, stawiając na oryginalność, nowatorstwo i świeżość spojrzenia, szczególnie przyciąga twórców młodych i nieoczywistych. Prezentowane filmy ocenia międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą uznani artyści, producenci i ludzie związani ze światem filmu i animacji – co potwierdza artystyczną i profesjonalną rangę nagród. Nagradza również, fachowa i żywiołowa, publiczność, co dla artysty szczególnie istotne, bo weryfikuje i potwierdza wartość filmu w bezpośrednim kontakcie z odbiorcami.

Animator to również miejsce spotkań. Festiwal gości największe branżowe sławy: twórców (Michaela Pavlátová, Theodore Ushev, Bracia Quay, Emily Hubley, Eric Goldberg, Tim Allen, Mike Johnson), producentów (Julie Roy, NFBC, David Sproxton, Aardman Animations, Ron Diamond, Acme Filmworks), przedstawicieli zaprzyjaźnionych festiwali (Annecy IAFF, Ottawa IAF, Animafest Zagreb). Takie spotkania nierzadko rezonują ofertami współpracy i planami twórczymi, nadając im realne wsparcie i producenckie kształty.

Festiwal Animator odbędzie się w dniach 9-15 lipca, zgłoszenia (darmowe) oczekiwane są do 15.03.2021.

Pula nagród: 146 000 zł.

Formularz zgłoszeniowy: filmfreeway.com/ANIMATORFestival

Czytany 244 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 luty 2021 14:16

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama