Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Festiwale

wtorek, 02 luty 2021 13:38

Zgłoś swój film na 12. American Film Festival!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Nie żyje 2020, niech żyje 2021! Aby ten rok był bezpieczniejszy i szczęśliwszy dla całej branży filmowej niż jego poprzednik.

 

Między 9 a 14 listopada odbędzie się 12. edycja jednego z najważniejszych festiwali prezentujących europejskiemu widzowi różnorodność amerykańskiego kina. Rozpoczął się nabór zgłoszeń nowych filmów wyprodukowanych w USA, które trafią do sekcji konkursowych tegorocznej odsłony American Film Festival. Zapraszamy producentów amerykańskich do zgłaszania filmów!

Czym jest American Film Festival?

AFF to wyjątkowe wydarzenie na filmowej mapie Europy, odbywające się corocznie w jednej z największych miejscowości Polski – Wrocławiu, mieście o niezwykle bogatej historii związanej z kinem (to tu tworzył m.in. zdobywca Oscara Andrzej Wajda). American Film Festival od początku swojego istnienia jest platformą prezentującą współczesne niezależne kino z USA, zapomniane klasyki i retrospektywy mistrzyń i mistrzów.

Pokaż swój film

Trzonem wrocławskiego festiwalu są dwie sekcje konkursowe: Spectrum i American Docs. Zachęcamy do zgłaszania filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostaną zaprezentowane widzom American Film Festival i zmierzą się w konkursie o nagrody pieniężne w wysokości 10000 USD (Spectrum – fabuły) oraz 5000 USD (American Docs – dokumenty). W tym roku przyjmujemy także zgłoszenia do eksperymentalnej sekcji On the Edge.

Zgłoszenia można przesyłać do 10 lipca 2021. Wysłanie zgłoszeń jest bezpłatne. Minimalny czas trwania konkursowych produkcji to 60 minut.

 

→ Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ

https://www.americanfilmfestival.pl/industry/entryForm.do;jsessionid=9AE9BA2B18D46166447A47936EC02D84

 

Sukcesy uczestników programu US in Progress

Jednym z kluczowych elementów American Film Festival jest branżowy program US in Progress, w ramach którego amerykańscy filmowcy i filmowczynie mogą rozwijać swoje projekty we współpracy z prestiżowymi studiami, firmami i specjalistami z Europy. Gratulujemy uczestniczkom ostatniej sesji USinP, których filmy – rozwijane w ramach programu – będą miały światowe premiery podczas Festiwalu Sundance 2021. Trzymamy kciuki za Erin Vassilopoulos, autorkę filmu Superior (prod. Benjamin Cohen, Grant Curatola i Patrick Donovan) i Jane Schoenbrun, reżyserkę We’re All Going to the World’s Fair (prod. Sarah Winshall i Carlos Zozaya)!

Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji US in Progress rozpocznie się w sierpniu.

Na 12. American Film Festival zapraszamy od 9 do 14 listopada 2021. Więcej szczegółów na americanfilmfestival.pl.

Czytany 400 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 02 luty 2021 13:40

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież