cinema.pl Festiwale

czwartek, 17 grudzień 2020 11:50

Nabór filmów i seriali do Animatora 2021

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR \ 2021 otwiera nabór filmów i seriali do przyszłorocznych konkursów!

 

W 2021 odbędą się aż cztery konkursy: Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, Międzynarodowy Konkurs Filmów Pełnometrażowych, Konkurs Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL i – po raz pierwszy - Międzynarodowy Konkurs Animowanych Seriali! Filmy i seriale można zgłaszać od 21 grudnia 2020 do 15 marca 2021 roku na platformie filmfreeway.com/ANIMATORFestival (od 21.12.2020). Nabór jest bezpłatny!

Animator jest wyjątkowo otwarty: czule reaguje na nowe zjawiska, dostrzega powiewy świeżości i docenia artystyczne eksperymenty. Każdego roku festiwal gromadzi kilkunastotysięczną widownię. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pokazy filmów konkursowych, a publiczność Animatora wybiera swoje ulubione filmy – pełnometrażowe i krótkometrażowe. Poznański Festiwal jest jedynym z trzech festiwali w Polsce (w tym, jedynym festiwalem filmów animowanych), który od Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymał status festiwalu kwalifikującego do Oscarów®. Oznacza to, że film krótkometrażowy, który zdobędzie Grand Prix – Złotego Pegaza ma skróconą drogę do nominacji do Oscara® w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany i może powalczyć o tę prestiżową nagrodę.Tym bardziej warto tu być!

ANIMATOR pozwala zaistnieć twórcom w skali międzynarodowej. Skupia uwagę profesjonalistów i przedstawicieli branży z całego świata. W ciągu 13 lat zdobył serca międzynarodowej publiczności, krytyki i twórców: honorował największych i pomagał przecierać szlaki debiutantom i debiutantkom. Na Animatorze bywają uznani twórcy, reżyserzy i animatorzy (chociażby: Maciek Szczerbowski, Michaela Pavlátová, Theodore Ushev, Bracia Quay, Emily Hubley, Eric Goldberg, Heather Henson, Tim Allen, David Silverman, Signe Baumane, Mike Johnson), producenci (Julie Roy, NFBC, David Sproxton, Aardman Animations, Ron Diamond, Acme Filmworks) i przedstawiciele zaprzyjaźnionych festiwali (Annecy IAFF, Ottawa IAF, Animafest Zagreb). W trakcie Festiwalu goście dzielą się swym doświadczeniem, zdradzają tajniki kuchni, prowadzą warsztaty i aktywnie współtworzą rangę wydarzenia. Animator to też spotkania, dyskusje, interakcje i dużo muzyki, której związek z animacją wybrzmiewa i jest szczególnie pielęgnowany. Międzynarodowe Jury, które ocenia filmy konkursowe przyznaje, oprócz nagród głównych, również Nagrodę Specjalną za Najlepszy Film Muzyczny lub Muzykę w filmie.

 

Festiwal Animator 2021 odbędzie się w dniach 9-15 lipca, zgłoszenia (bezpłatne) oczekiwane są do 15.03.2020. Pula nagród wynosi 146 000 zł!

Formularz zgłoszeniowy: filmfreeway.com/ANIMATORFestival (od 21.12.2020).

 

KONKURSY:

Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Międzynarodowy Konkurs Filmów Pełnometrażowych

Konkurs Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL

Międzynarodowy Konkurs Animowanych Seriali - nowa kategoria konkursowa!

 

Szczegóły i regulamin zgłaszania filmów i seriali do festiwalu ANIMATOR:

animator-festival.com oraz filmfreeway.com/ANIMATORFestival (od 21.12.2020).

Czytany 398 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 grudzień 2020 11:52

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama


Reklama

Reklama