Wydrukuj tę stronę

cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 14 grudzień 2020 12:26

Piotr Trojan nagrodzony na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Piotr Trojan został zwycięzcą w kategorii Główna rola męska za kreację Tomka Komendy w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

 

Piotr Trojan nagrodzony na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – debiut reżyserski Jana Holoubka to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Piotr Trojan, który najpierw podbił serca publiczności a w sobotę został doceniony przez Jury 45. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Główna rola w filmie fabularnym była dla Piotra Trojana debiutem. Opowieść o wielkiej nadziei i nigdy niegasnącej wierze w niewinność wymagała od produkcji wyjątkowo emocjonalnych wyborów obsadowych. Rola, którą zagrał Piotr była bardzo angażująca i stanowiła ogromne wyzwanie, nie tylko psychiczne, ale też fizyczne. Dlatego wcielenie się w postać Tomasza Komendy było bardzo trudnym zadaniem aktorskim.

W filmie jest dużo scen, w których jest przemoc.

– Nie lubię scen bicia. Okres więzienny był dla mnie bardzo wymagający aktorsko. Fizycznie i psychicznie te sceny były bardzo, bardzo ciężkie. Potem, po czymś takim, człowiek musi wrócić do domu, sam położyć się i…nie wiem co. Spać? Nie da się spać. Ja nie spałem – podkreśla. I dodaje, że praca nad filmem bardzo go zmieniła: Ja przed tym planem, a ja po tym planie, to jest olbrzymia różnica. Rola też wymagała sporych zmian wyglądu. Piotrek do scen więziennych bardzo schudł, potem musiał w zdrowy sposób wrócić do swojej wagi. Dziś wiemy, że podołał temu zadaniu w 100%, co zostało docenione przez Jury 45. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

– Na tę nagrodę czekałem 10 lat! Wiedziałem, że jestem dobry i czekałam na swoją szansę! Wtedy pojawił się Janek Holoubek, który mi zaufał i poprowadził w tej roli. Jestem mu za to ogromnie wdzięczny – powiedział Piotr Trojan.

Na 45. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę otrzymał również Jan Holoubek za debiut reżyserski filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

Czytany 346 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 grudzień 2020 12:34

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież