cinema.pl Festiwale

środa, 09 grudzień 2020 17:07

Polskie Radio fundatorem nagrody na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Laureata ufundowanej przez Polskie Radio nagrody indywidualnej za muzykę filmową 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych ogłosi podczas gali finałowej dr Agnieszka Kamińska, Prezes Zarządu Polskiego Radia. Wielkie święto kinematografii w tym roku w wersji online potrwa do 12 grudnia. Relacje z festiwalu – w Programie 1 oraz Programie 3 Polskiego Radia. Obydwie stacje są patronami medialnymi wydarzenia.

 

W Programie 1 Polskiego Radia o wydarzeniu będzie można usłyszeć w informatorach kulturalnych w magazynie „W Samo Południe”. Joanna Sławińska zaprosi słuchaczy do przeżycia festiwalowych emocji 10 grudnia w „Magazynie Bardzo Filmowym” oraz 11 grudnia w „Kulturalnej Jedynce”. Audycje bogate będą w nagrania z aktorami oraz twórcami filmów konkursowych, m.in. Janem Holoubkiem („25 lat niewinności”), Magnusem von Hornem („Sweat”), kompozytorem Janem A.P. Kaczmarkiem, twórcą muzyki do filmu „Magnezja”. Z kolei w Programie 3 Polskiego Radia wywiady z twórcami i relacje z festiwalu codziennie w audycjach: „Fajny Film" oraz „Zapraszamy do Trójki”. Temat zostanie podjęty również w „Trójkowo Filmowo” w najbliższą sobotę 12 grudnia oraz dzień później – w niedzielę 13 grudnia podczas specjalnej audycji podsumowującej festiwal, w której usłyszymy m.in. rozmowy z laureatami. Zaprasza Ryszard Jaźwiński.

W tegorocznym Konkursie Głównym 45. FPFF zaprezentowanych zostanie 14 tytułów - m.in. „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy, „Sweat” Magnusa von Horna i „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. W sekcji filmów krótkometrażowych rywalizować będzie 27 produkcji. W tej edycji nie zabraknie niespodzianek - po raz pierwszy zostanie przeprowadzony konkurs filmów mikrobudżetowych, w którym pokazanych zostanie sześć tytułów.

Czytany 334 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2020 17:08

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama