cinema.pl Festiwale

czwartek, 03 grudzień 2020 15:41

Warszawskie Spotkania Teatralne startują wsobotę!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

40. Warszawskie Spotkania Teatralne rozpoczynają się już w tę sobotę!

 

Festiwal otworzy 5 grudnia spektakl „Fedra” w reż. Grzegorza Wiśniewskiego z Katarzyną Figurą w roli tytułowej (Teatr Wybrzeże w Gdańsku), a w niedzielę zobaczymy spektakl słupskiego Nowego Teatru im. Witkacego w reż. Szymona Kaczmarka „Kupiec wenecki” określony jako „objawienie minionego roku” (Łukasz Drewniak, teatralny.pl).

Zapraszamy do spędzenia weekendu na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych online! Gramy codziennie o 19.00 na żywo, więc prosimy widzów o punktualne przybycie przed ekrany.

Jak zawsze zaprezentujemy najważniejsze, najgoręcej dyskutowane spektakle minionego sezonu, które nie miały swojej premiery w Warszawie - w kolejnych dniach: „Transfugium” w reż. Krzysztofa Rekowskiego na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk, spektakl nagradzanej reżyserki Eweliny Marciniak „Historia przemocy” (Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie), „Panny z Wilka” w reż. Agnieszki Glińskiej (Narodowy Stary Teatr w Krakowie), „Dług” w reż. Jana Klaty z Teatru Nowego Proxima i również z tego teatru „Kobiety objaśniają mi świat” w reż. Iwony Kempy. Festiwal zakończy przedstawienie „Kurt Gerron. Fuhrer daj miasto Żydom” w reż. Wiktora Rubina.

Ponadto nurt towarzyszący, w którym m.in. premiera „Pani Dalloway” w reż. Magdaleny Miklasz – to nie tylko pierwsza premiera online Teatru Dramatycznego, ale przede wszystkim pierwsza sceniczna adaptacja tej powieści w Polsce.

Po wszystkich spektaklach zapraszamy na spotkania z twórcami: www.facebook.com/WarszawskieSpotkaniaTeatralne

 

Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie poprzez stronę www.warszawskie.org, tam też znajdują się szczegóły dotyczące repertuaru.

 

Zapraszamy na niezapomniane teatralne wieczory!

Czytany 338 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 grudzień 2020 15:51

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama