cinema.pl Festiwale

piątek, 30 październik 2020 10:31

Ogłaszamy pełen program 14. Azjatyckiego Festiwalu Pięć Smaków

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Z ogromną przyjemnością prezentujemy program tegorocznego festiwalu! Przed Wami ponad czterdzieści tytułów, prezentujących niezwykle różnorodne oblicza ajzatyckich kimeatografii: od kina grozy po słodkie meldramaty, od drapieżnego autorskiego kina po kojące podróże w nieznane zakątki kontynentu. Wszystkie filmy będzie można obejrzeć w internecie w dniach 25 listopada - 6 grudnia.

 

Przygotowanie tegorocznej edycji wymagało od nas zmierzenia się z zupełnie nowymi wyzwaniami: od kwestii logistycznych po nowe sposoby myślenia o naszej misji, priorytetach, budowaniu mostów między twórcami i widzami w innych niż kinowe warunkach. Wierzymy, że internetowe wydanie festiwalu nie jest kompromisem, ale odmienną drogą na dotarcie do - być może nawet szerszej - widowni, do odkrywania bogactwa azjatyckich kultur i eksplorowania współczesnego głosu Azji poprzez inne niż zwykle media. 

W programie festiwalu, jak co roku, znalazły się filmy prowokujące do dyskusji, komentujące najważniejsze zjawiska społeczne i polityczne, ale też produkcje eksperymentujące z nowymi formami opowiadania, inspirujące możliwościami nowych technologii, dające wgląd w światy, o których istnieniu być może nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Spoglądając na finalną selekcję, zdaliśmy sobie sprawę, że podświadomie szukaliśmy także filmów, opowiadających o bliskości, o międzyludzkich więziach i prawdziwym spotkaniu z drugim człowiekiem, tak bardzo potrzebnym wszystkim w tym szczególnym czasie. 

Zapraszamy do wspólnej podróży przez smaki, kolory i dźwięki azjatyckiego kontynentu - mamy nadzieję, że staną się one pożywką dla myśli i ukojeniem dla ducha. 

Jak oglądać?

Wszystkie filmy dostępne będą na specjalnie przygotowanej dla Pięciu Smaków platformie VOD. Filmy nie będą miały wyznaczonych projekcji - dostęp do większości z nich będzie możliwy w dowolnie wybranej porze przez cały czas trwania festiwalu. Kilka będzie dostępnych w ograniczonych ramach czasowych - informacja o tym będzie widoczna od razu na liście tytułów. 

program 14. azjatyckiego festiwalu filmowego pięć smaków

https://www.piecsmakow.pl/artykul.do?id=556

Karnety w cenie 100 zł i bilety na poszczególne seanse w cenie 18 zł są już do kupienia na naszej stronie internetowej. 

kup karnet na festiwal online

https://www.piecsmakow.pl/karnetvod.do

14. edycja festiwalu odbędzie się w internecie w dniach 25 listopada - 6 grudnia 2020. 

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Partnerzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Asian Film Awards Academy oraz Japan Foundation. 

Czytany 296 razy Ostatnio zmieniany piątek, 30 październik 2020 10:47

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama