cinema.pl Festiwale

poniedziałek, 19 październik 2020 12:21

Startuje 6. międzynarodowa edycja CANAL+ SERIES LAB

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

Startuje 6. międzynarodowa edycja CANAL+ SERIES LAB - programu dla scenarzystów, reżyserów i producentów.

 

 

CANAL+ SERIES LAB to program skierowany do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne.  Nabór do tegorocznej międzynarodowej edycji rozpocznie się online 19 października i potrwa do 10 listopada. Ogłoszenie wybranych projektów i start pierwszej sesji online już w grudniu. 6. edycja potrwa do kwietnia 2021, a najlepsze projekty skierowane zostaną do dalszego developmentu.

CANAL+ SERIES LAB to miejsce spotkań twórców seriali. Stworzyliśmy je pięć lat temu, by móc dzielić się doświadczeniami, wzajemnie inspirować i budować relacje. Chcemy wspierać twórców w rozwijaniu seriali premium. Czekamy na projekty różnorodne gatunkowo, z silnym konceptem. Wybrane projekty będziemy rozwijać w zespołach, pod opieką uznanych konsultantów scenariuszowych. Najlepsze skierujemy do produkcji z przeznaczeniem do emisji. W ramach pierwszej edycji w 2016 rozwijaliśmy m.in. serial “Klangor”, który obecnie jest w produkcji, a jego scenarzystą jest Kacper Wysocki – tłumaczy Anna Różalska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+.

Partnerami 6. edycji są StudioCanal, M7 Group i Kino Świat. Program swoim patronatem objęła również Gildia Scenarzystów Polskich. Konsultantem 6. edycji jest Matthieu Darras, twórca i dyrektor programów developmentu filmowego takich jak: First Cut Lab, Pop Up Film Residence i Full Circle Lab. Wśród prowadzących znajdą się: producentka i konsultantka scenariuszowa, Naomi Levari oraz Laura Piani (scenarzystka 6. sezonu Spirali). Projekty będą rozwijane pod okiem doświadczonych producentów - Leszka Bodzaka (producent m.in. serialu Król), Piotra i Łukasza Dzięciołów (producenci seriali Kruk. Szepty słychać po zmroku – sezon 1 i 2 oraz serialu Klangor).

6. edycja CANAL+ SERIES LAB ma charakter zamknięty. Zapraszamy scenarzystów oraz zespoły (scenarzysta, reżyser, producent) z projektami serialowymi na etapie wczesnego developmentu. W szczególności zależy nam na projektach z potencjałem na koprodukcję z Francją i regionem Europy Środkowo-Wschodniej.

Jak aplikować?

Zgłoszenie projektu serialowego powinno zawierać:

- Logline - maksymalnie 100 znaków,

- Synopsis sezonu - maksymalnie 100 słów,  

- Synopsis szczegółowy sezonu - maksymalnie 3 strony,  

- Eksplikacja - maksymalnie 1 strona,  

- Krótki biogram zawodowy twórcy.

Zgłoszenie należy przesłać do 10 listopada za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://tv.pl.canalplus.com/serieslab/. Przyjmowane są zarówno projekty w języku polskim, jak i angielskim.

Udział w programie jest bezpłatny, zajęcia prowadzone będą w języku angielskim.

Czytany 336 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 październik 2020 12:23

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama