cinema.pl Festiwale

piątek, 25 wrzesień 2020 13:31

Wystawa retrospektywna w Toruniu i przedpremierowy pokaz filmu „Helmut Newton. Piękno i bestia”

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opublikuj na FacebookOpublikuj na Google BookmarksOpublikuj na Twitter

„Helmut Newton: Lubię silne kobiety” – wystawa retrospektywna w Toruniu i przedpremierowy pokaz filmu „Helmut Newton. Piękno i bestia”.

 

Wydarzeniem towarzyszącym 28. edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE w Toruniu będzie wystawa retrospektywna – „Helmut Newton: Lubię silne kobiety”. Fotografie tego wybitnego niemieckiego artysty będą prezentowane w przestrzeniach Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” od 16 października 2020 do 28 marca 2021 r.

Wystawa została zorganizowana we współpracy Fundacji Tumult z CSW i Fundacją Helmuta Newtona z Berlina.

Helmut Newton należy bez wątpienia do najbardziej kontrowersyjnych artystów XX wieku. Jego fotografie, początkowo dokumentujące modę, z czasem stały się prowokującymi dziełami sztuki. Fotografowanie modelek, nawet ubranych według najnowszych trendów, szybko jednak znudziło ambitnego, zainteresowanego ciągłym przesuwaniem granic twórcę – co wyraźnie widać na pracach zebranych w ramach retrospektywy Helmuta Newtona, która zaprezentowana zostanie w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Wystawa zostanie podzielona tematycznie i będzie składało się na nią ponad 200 zdjęć. Kilka kategorii, wśród których znajdziemy modę, nagość, humor i portrety, obrazują wszystkie konwencje, w których tworzył Helmut Newton. Dla odwiedzających przygotowane zostaną również filmy dokumentalne o artyście oraz odbędą się spotkania z przedstawicielami świata mody, fotografii i filmu.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie przedpremierowy pokaz filmu „Helmut Newton. Piękno i bestia” w reżyserii Gero von Boehma. W tym fascynującym dokumencie Newtona portretują portretowane przez niego kobiety. Bohaterki jego kultowych portretów i zdjęć w magazynach mody - od Catherine Deneuve do Grace Jones, od Charlotte Rampling do Isabelli Rossellini - nareszcie mają możliwość, aby przedstawić własną interpretację życia i twórczości tego kontrowersyjnego artysty. Film w kinach od 13 listopada! 

Zwiaztun:

https://camerimage.pl/energacamerimage-zaprasza-na-wystawe-helmut-newton-lubie-silne-kobiety/

Czytany 470 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 wrzesień 2020 13:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy Odśwież

Reklama

Pies.tv

Reklama

Reklama